UVJERLJIVI / Hajduk odigrao prijateljsku utakmicu i zabio sedam komada: Nakon dužeg vremena zaigrala i dva prvotimca

Hajduk u nedjelju u drugom kolu HNL-a čeka derbi s Rijekom na Poljudu

25.7.2023.
22:53
Slavko Midzor/PIXSELL

Hajduk je utorak protiv Solina odigrao zatvorenu trening utakmicu u Mravincima i slavio 7:1.

ŽELE GA DVA KLUBA /

Nizozemci plasirali bombu dok je Ivanušec zabio hat-trick: U Maksimir je stigla nova, poboljšana ponuda za njega

Trener Ivan Leko koristio je igrače koji su imali manju minutažu ili nisu igrali u prva dva službena susreta u novoj sezoni, a nakon duže stanke su zaigrali kapetan Lovre Kalinić i stoper Josip Elez.

Bijeli su do vodstva stigli u 26. minuti autogolom Pekića. Na 2:0 povisio je Čuić u 34. minuti nakon sjajne lopte koju je uputio Odjidja. Već u sljedećem napadu postigli su Bijeli treći pogodak, Moufi je na vrhu šesnaesterca ostavio loptu za Kalika koji puca i pogađa donji desni kut vratara Buljana.

Smanjio je Solin u 37. minuti, Hrgović je oštro ubacio na drugu stativu, Moreno Vušković je sve dobro ispratio, uklizao te iz blizine pogodio za 3:1.

Četvrti pogodak u prvom dijelu vidjeli smo pred sam kraj, postigao ga je Moufi udarcem iz blizine nakon Kalikove asistencije.

U drugom dijelu nastavila se utakmica u sličnom ritmu. Bijeli su na 5:1 povećali pogotkom Brajkovića, a zatim se je Čuić zabio svoj drugi pogodak u 60. minuti na asistenciju Kalika. Konačni rezultat postavio je Šošić u 87. minuti, Sahiti je prošao dvojicu igrača, dao na stranu za Šošića koji zabija s osam metara iskosa.

Hajduk u nedjelju u drugom kolu HNL-a čeka derbi s Rijekom na Poljudu.