LUDNICA U RIMU / Bologna 'sredila' i Romu na Olimpicu: Hit Serie A drži mjesto za Ligu prvaka

Nikola Moro ostao je na klupi Bologne koja se učvrstila na četvrtom mjestu sa 62 boda, sedam više uz utakmicu više od pete Rome

22.4.2024.
21:05

Nogometaši Bologne napravili su veliki korak ka nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone svladavši u susretu 33. kola talijanskog prvenstva na gostovanju u Rimu izravnog konkurenta Romu sa 3-1 (2-0).

ŠPANJOLCI SE CRVENE /

Objavljena VAR komunikacija sudaca: Evo kako je donešena kontroverzna odluka u El Clasicu

Bologna je sjajno odigrala prvo poluvrijeme nakon kojega je vodila sa 2-0, prvi je pogodak sjajnim atraktivnim udarcem postigao El Azzouzi (13) da bi na 2-0 pred kraj prvog dijela zabio najbolji strijelac momčadi Zirkzee (45).

Početkom nastavka Azmoun (55) je nakratko vratio nadu Romi, ali Saelemaekers (65) je 10-ak minuta kasnije vratio prednost Bologni na dva gola.

Nikola Moro ostao je na klupi Bologne koja se učvrstila na četvrtom mjestu sa 62 boda, sedam više uz utakmicu više od pete Rome, a osam više uz također utakmicu više od šeste Atalante. Kako će sljedeće sezone Italija imati pet predstavnika u Ligi prvaka, u posljednjih pet kola bi i Roma i Atalanta trebale preskočiti Bolognu što se čini malo vjerojatnim.