BAVARSKA RAPSODIJA NA ALLIANZ ARENI: / Bayern potpuno uništo Borussiju u njemačkom derbiju

Veliko poniženje za Borussiju iz Dortmunda na Munchenu

31.3.2018.
21:09
Screenshot Youtube

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Bayern je u subotu u Allianz Areni uvjerljivo pobijedio Borussiju Dortmund sa 6-0. Trostruki strijelac za domaćina bio je Robert Lewandowski (5, 44, 88), a po jedan gol dodali su James Rodríguez (14), Thomas Müller (23) i Franck Ribéry (45+1) .

KRAMARIĆEV HOFFENHEIM RAZBIO KOLN: Pjaca nije bio u sastavu Schalkea zbog prekasnog povratka iz Amerike

Borussia je bila smušena u obrani i bezopasna u napadu, i već nakon 14. minuta Bayern je vodio sa 2-0. Do poluvremena su domaćini postigli još tri pogotka. U nastavku je pao tempo, a strijelac za konačnih 6-0 bio je Lewandowski u 88. minuti.

Borussia je prvi put primila pet zgoditaka od 1978. kada ih je primila šest od Borussije Mönchengladbach. Ovo je Bavarcima bila šesta pobjeda u posljednjih osam susreta protiv najvećih rivala.