BARCELONA UVJERLJIVA, ALI PRIČA DANA JE DRUGI KATALONSKI KLUB: / Trećeligaš spektakularnim preokretom do senzacije

Nogometaši Barcelone lakoćom su izborili plasman u osminu finala španjolskog Kupa kralja. U uzvratnoj utakmici šesnaestine finala pred svojim su navijačima deklasirali trećeligaša Murciju s 5-0

29.11.2017.
21:37
Screenshot

Katalonci su glavninu posla obavili već u prvoj utakmici u kojoj su slavili s 3-o, što je treneru Ernestu Valverdeu omogućilo da i u uzvratu na teren izvede 'šareni' sastav u kojem nije bilo našeg Ivana Rakitića, ali ni brojnih drugih zvijezda.

KOVAČIĆ SE VRATIO NAKON DVA I POL MJESECA: /

Real nije uspio pobijediti trećeligaša, ali je svejedno prošao dalje

Čovjek odluke 18-godišnji Srbin

Barcelona koja lovi četvrti uzastopni naslov u ovom natjecanju, što je zadnji put u tridesetim godinama prošlog stoljeća uspjelo Athletic Bilbau, povela je u 16. minuti pogotkom Paca Alcacera, a preostala su četiri gola pala u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Gerard Pique, Aleix Vidal, Denis Suarez i Jose Arnaiz.

Za senzaciju dana pobrinuo se trećeligaš Lleida koji je izbacio Real Sociedad pobjedom 3-2 u gostima. Baski su u prvoj utakmici slavili s 1-0, ali u uzvratu su se očito previše opustili i skupo to platili, dopustivši Kataloncima da zahvaljujući većem borju golova u gostima prođu dalje. Da priča za Real Sociedad bude gora, u prvom je poluvremenu poveo s 2-0, a onda u nastavku primio tri gola i ispao. Pogodak odluke u 87. je minuti postigao 18-godišnji Srbin Bojan Radulović.