NAMETNUO SE / Amerikanci oduševljeni velikim Hajdukovim talentom, nižu superlative o njegovoj igri: 'Sjajan prvi dojam!'

U tijeku je Svjetsko prvenstvo za igrače mlađe od 20 godina, a zapaženu ulogu imao je i Pukštas

31.5.2023.
11:36
Luka Stanzl/PIXSELL

Rokas Pukštas, igrač Hajduka koji je ove sezone s juniorima igrao finale Lige prvaka za mlade, ostvario je zapažen rezultat na U-20 Svjetskom prvenstvu, postigavši gol u utakmici u kojoj su Sjedinjene Američke Države pobijedile Novi Zeland s 4:0. Gol je postignut u 82. minuti nakon ubačaja Brandana Craiga iz slobodnog udarca, čime je postavio konačni rezultat. Sljedeća utakmica bit će protiv momčadi koja izađe kao pobjednik iz meča između Gambije i Urugvaja.

OPRAVDAO POZIV /

Nogometaš Hajduka ušao u igru na Svjetskom prvenstvu i odmah zabio: Pogledajte pogodak kojim je postavio konačan rezultat

Ovo je bio Pukštasov debi na Svjetskom prvenstvu, a na teren je stupio samo tri minute prije nego što je postigao gol. Treba napomenuti da Hajduk na početku nije planirao osloboditi Pukštasa za Svjetsko prvenstvo, ali je kasnije dogovoreno da će se pridružiti timu u drugoj fazi natjecanja, nakon što odigra finale SuperSport Hrvatskog kupa.

'Sjajan prvi dojam!'

O talentiranom igraču Bilih raspisao se CBS Sport: "Pukštas se tek priključio iz Hajduka nakon što mu je pomogao da osvoji Hrvatski kup i nije mu trebalo dugo da pokaže što im je nedostajalo dok ga nije bilo. Dočekao je slobodnjak Brandona Craiga i glavom zabio pokraj novozelandskog golmana Keesa Simsa za 4:0".

Pukštas nije prošao ispod radara ni za portal Goal koji mu je dao ocjenu osam. Samo jedan igrač ima bolju ocjenu od njega. "Sjajan prvi dojam! Nakon što je sa splitskim Hajdukom osvojio Hrvatski kup, Pukštas je ušao u igru i odmah zabio. Sada će se odmoriti i vjerojatno zaigrati u početnoj postavi SAD-a u nastavku prvenstva."