ČINI SE DA ĆE VATRENI IGRATI PROTIV DANSKE U OSMINI FINALA: / Prisjetite se povijesnog ogleda i gola o kojoj pričaju generacije

Svi pamte onaj lob Šukera preko Schmeichela

26.6.2018.
19:05
Screenshot

Hrvatska nogometna reprezentacija svoje je mjesto u osmini finala Svjetskog prvenstva osigurala dvjema pobjedama (Nigerija 2-0, Argentina 3-0) te joj u posljednjoj utakmici skupine D predstoji protiv Islanda osigurati 'broj 1' koji u osmini finala Vatrene upućuje na Dansku.

Čini se to dosta realnim ishodom budući da bi Hrvatska s pozicije dva iz grupe, time i na ogled protiv Francuske, krenula samo u slučaju da prilično neočekivanih ishoda utakmica posljednjeg kola u skupini.

DANSKA – FRANCUSKA 0-0: /

Rasplet u skupini C; evo s kim će Hrvatska, najvjerojatnije, igrati u osmini finala SP-a

Dakle - Danska.

Euro 1996.

Utakmica koja prva ulazi u sjećanje na spomen međusobnih ogleda ovih dviju reprezentacija svakako je ona s Europskog prvenstva 1996. godine sa Hillsborough stadiona u Sheffieldu. Danska je na taj turnir došla kao branitelj naslova, dio njene postave činile su legende poput Petera Schmeichela, Michaela i Briana Laudrupa, Thomasa Helvega..., a istek 90. minute dočekala je pune mreže i pognutih glava.

Davor Šuker iz jedanaesterca u 54. minuti, Zvonimir Boban u 81. i potom onaj legendarni lob Šukera koji je zaokružio priču, potez o kojem se i danas priča...