“Bogati srpski neženja” iz Sankt Petersburga, predstavljen kao Don Milisav Huan Gonzales Brzi, čije su fotografije objavljene na mnogim internet stranama nije ni Srbin ni Rus — već lider jednog kulta na Islandu, prenosi Balkanist.
Ko je “bogati srpski neženja” čiji je foto album u kitnjastoj ruskoj vili bio jedan od najpopularnijih internet hitova poslednje četiri godine?
Ove nedelje je doživeo veliki povratak na onlajn scenu, sa udarnim naslovima po svetskim medijima, od Dejli mejla do Hafington posta, i naravno medija u Srbiji i celoj bivšoj Jugoslaviji.
Internet magazin Balkanist je zahvaljujući onlajn pretrazi Marine Galperine iz magazina Enimal Njujork, konačno došao do odgovora.
Galperine je zapravo pomogla da Don Milisav bude otkriven na engleskom govornom području još 2009. godine, ubrzo nakon što su fotografije sa njegovog profila na sajtu za upoznavanje Mambo.ru prenete na blog LiveJournal.
Na sajtovima za upoznavanje tražio "dostojnu Pepeljugu"
Tako smo mogli da zavirimo u usamljeni život (i bizarne murale u kupatilima) buckastog, sedokosog čoveka koji pozira u svilenom bademantilu i bundama među svojim bogatstvima, sa puno belog mermera i zlatnog nameštaja a la Luj XIV, piše Balkanist.
Međutim, na sajtu za upoznavanje on je bio predstavljen kao “Igor”, 39-godišnji Rus koji živi u Sankt Petersburgu i traži “dostojnu Pepeljugu” uzrasta između 16 i 20 godina. Ipak, kako je Galperina otkrila, gospodin na slici se ne zove ni Igor.
Kako je onda “Igor” uopšte postao “Don Milisav Huan Gonzales Brzi”? Nismo sasvim sigurni, ali šest nedelja nakon što je Galopina pisala o Igoru, neko je na srpskom anime forumu započeo diskusiju sledećom porukom:
“SVIM NEUDATIM KOJE ZELE DA ZIVOT PROVEDU PORED MENE U SVIM LEPOTAMA MOG DOMA U NASTAVKU MOGU VIDETI SVE CARI MOG DOMA KOJI SAM SA UKUSOM SREĐIVAO MOZDA BAS ZA TEBE.
DON -MILISAV- HUAN -GONZALEZ -BRZI.
JAVITE SE.”
To je prvi pomen ovog imena na internetu. Nakon Igorovih fotografija, poruka je završena sa “+33 8652 2562”. Prigodno, +338 su prve tri cifre pozivnog broja za francuski Versaj. Ali sam broj je lažan zato što je prekratak. Od svega što smo uspeli da pronađemo, nijedna od ruskih verzija teksta ne sadrži francuski broj telefona, pa je verovatno da je “Igor” postao Don Milisav na srpskom anime forumu.
Dakle, ko je čovek u lažnom ruskom Versaju?
Lider islandskog kulta Večni život
Galperinina je otkrila da je on “Veliki Sveti Carević” Vilhelm Ulfar Vilhelmson Romanov, čovek sa severnog Islanda koji (ponekad) živi u Letoniji. On je lider islandskog kulta zvanog Večni život i tvrdi da je njegova majka velika vojvotkinja Anastasia Nikolajevna Romanova iz Rusije, koju su 1918. godine pogubili Boljševici.
Vilhelmsonovo ime kao vođe kulta je Ulfar (vuk, na islandskom), a Večni život propoveda Ulfarizam, verovanje da “svako ima pravo da živi večno”. Njegov nalog na Tviteru ima samo jednog folovera i 65 tvitova. Ima i knjigu koja je dostupna na sajtu www.ulfarism.com (mada će od vas tražiti da donirate preko PayPala nakon svakog pasusa).
Evo jednog isečka:
“U početku ne beše ničeg. Zatim nastade ništa. Šta nastade beše smrt. Onda se smrt pomerila i zvezde počeše da se okreću. Kada se jedna zveda okreće zajedno sa drugom, tada nastaje elektricitet. Elektricitet je početak života.”
I još malo navoda iz knjige:
“Ne seci drveće u ratu. To će navesti druge da jedu meso i to će biti tvoja krivica.”
“Muškarac može da se veri sa najviše četiri žene.”
“Slušaćemo bele i pustićemo da beli sude, vladaju i pišu zakone uz blagoslove svih klasa.”
Pritom, nekoliko islandskih sajtova navode da Veliki Sveti Carević možda prodaje svoje seksualne usluge za 5.000 islandskih kruna po satu (nešto više od 40 dolara).
Galperina je povezala Don Milisava Huana Gonzalesa Brzog sa Velikim Svetim Carevićem Vilhelmom Ulfarom Vilhelmsonom zato što je originalan članak sa urnebesnim foto albumom sadržao i čudan Google oglas koji je (kao i sam sajt Ulfarizma) tražio novčane donacije. Ispostavilo se da je novac prikupljao za svoj islandski kult.
Sudeći po njegovom profilu na Facebooku, zaposlen je u jednom staromodnom američkom dajneru u Rejkjeviku.