ZUBČIĆU ZA DLAKU IZMAKLO POSTOLJE: / 'Možda sam malo ljut i pohlepan jer sam htio više, međutim...'

'Možda sam malo ljut i pohlepan jer sam htio više, međutim 4. mjesto je ok'

19.2.2021.
20:21

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić u petak je u Italiji na SP-u ostao na korak do pobjedničkog postolja osvojivši četvrto mjesto u veleslalomu, u svojoj najjačoj disciplini.

Faivre opet uzeo zlato

ZUBČIĆU ZAMALO IZMAKLA NOVA MEDALJA NA SVJETSKOM PRVENSTVU: U veleslalomu završio četvrti, Faivre uzeo zlato

ZUBČIĆU ZAMALO IZMAKLA NOVA MEDALJA NA SVJETSKOM PRVENSTVU: /

U veleslalomu završio četvrti, Faivre uzeo zlato

Svoje drugo zlato u u Cortini d'Ampezzo neočekivano je osvojio Francuz Mathieu Faivre koji je Zubčića pobijedio u finalu pojedinačne paralelne utrke.

Filip Zubcic (CRO) finishes 4th after an amazing second run FIS Alpine World SKI Championships, Cortina, Italy - 19 Feb 2021,Image: 592103400, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Mathieu je pobijedio s ukupnim vremenom 2:37.25 minuta, a Zubčić je za njim zaostao velikih 1.59 sekundi. Srebrnu medalju osvojio je Talijan Luca De Aliprandini (+0.63), a brončanu Austrijanac Marco Schwarz (+0.87). Vodeći iz prve vožnje Alexis Pinturault odustao je nakon pada u gornjem dijelu druge vožnje, a do cilja nije stigao ni trećeplasirani iz prvog 'laufa' Nijemac Alexander Schmid.

Prvu vožnju Zubčić završio kao 11.

Nakon velike pogreške u prvoj vožnji, zbog koje je gotovo izletio sa staze te završio s više od dvije sekunde zaostatka za vodećim AlexisomPinturaultom (bio 11.), Filip Zubčić je svom snagom krenuo u drugoj. Ni tu nije bio bez pogreške, ali se na izlasku iz početne strmine uspio izvući i uhvatiti pravi ritam u središnjem dijelu staze, gdje je bio jedan od najbržih.

Nakon utrke, Zubčić nije bio posebno zadovoljan, nadao se medalji, posebno nakon srebra u paralelnom veleslalomu...

"Možda sam malo i ljut, pohlepan jer sam htio više, međutim 4. mjesto je ok. No, očekivao sam više. Što je tu je, okrenimo se slalomu u nedjelju. Već sad smo puno napravili, nemam za čim žaliti", kazao je Filip Zubčić u reportaži RTL Sporta.