ZNATE LI KOJA JE JEDINA NEPORAŽENA MOMČAD U LIGAMA PETICE? / Nakon poraza PSG-a velikan ostao usamljen

Francuskom prvaku ovo je prvi prvenstveni poraz ove sezone.

4.2.2019.
8:42
ROMAIN LAFABREGUE / AFP

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na svom terenu pobijedio vodeći Paris Saint-Germain sa 2-1 (1-1) i tako mu nanio prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.

Parižani su dobro započeli utakmicu i preko Angela Di Marije poveli već u 7. minuti. U 33. minuti Lyon je izjednačio, kad je Moussa Dembele iskoristio pogrešnu procjenu vratara Areole koji je krenuo na ubačenu loptu, ali je francuski napadač skočio ispred njega i bez poteškoća glavom poslao loptu u mrežu. Konačnih 2-1 za domaće postavio je kapetan Lyona Nabil Fekir iskoristivši opravdano dosuđeni kazneni udarac.

Najviše ih puta pobijedili

Na taj način talijanski Juvenstus ostao je jedina neporažena momčad u ligama petice ove sezone. Također, otkako je započela nova era u PSG-u Lyon ih je od svih klubova u francuskom prvenstvu najviše puta pobjeđivao. Prvaci su četiri puta izgubili od Lyona od kolovoza 2011. PSG je ove sezone u prvenstvu upisao 18 pobjeda, dva remija i samo jedan poraz.