ZIDANEOV DEBI IZ SNOVA: / Real s Modrićem zabio pet golova Pletikosinom Deportivu

Zinedine Zidane visokom je pobjedom Real Madrida protiv Deportiva (4:0) započeo trenersku karijeru.

9.1.2016.
22:29
AFP, GERARD JULIEN

Francuzev debi pratio je cijeli nogometni svijet, pogotovo jer je preuzeo najveći klub na svijetu bez praktički ikakvog iskustva.

Ovacije Francuzu

Već na zagrijavanju mogla se vidjeti novost jer su se udarnih 11 i pričuve zajedno zagrijavale što prije nije bio slučaj u Realu. Očekivano Real je za Zidaneovo predstavljanje pripredio spektakl a Francuza su ovacijama pozravili navijači.

Prvo poluvrijeme utakmice završilo je s dva gola u mreži Deportiva. KarimBenzema zabio je u 15. minuti nakon Ramosova udarca. To mu je bio 100. gol u španjolskom prvenstvu. Devet minuta kasnije trostruki strijelac GarethBale zabio je svoj prvi gol na utakmici. Ubacio je Carvajal, a Velšanin je udarcem glavom zatresao mrežu. Malo zatim je Ronaldo pogodio vratnicu.

Modrić igrao, Kovačić ni na klupi

Treći pogodak pao je u 49. minuti. Ronlado je bio asistent, a Bale strijelac. Svoj treći pogodak zabio je u 63. minuti. Opet glavom. To mu je bio šesti gol glavom ove sezone te je po tome na prvom mjestu kada su u pitanju lige petice. Igrač utakmice igru je napustio uz ovacije navijača u 74. minuti.

Ronaldo je u ovoj utakmici imao nekoliko prilika, a s ironičnim osmijehom na licu dočekao je drugi Benzemin gol u 91. minuti. Francuz je naime prethodno gurnuo Portugalca u priliku, ali on u ovoj utakmici jednostavno nije imao sreće pa ju je završio bez gola.

Barcelona je prva na tablici s 42 boda, bod manje ima Atletico, a Real je sada treći s 40 bodova i utakmicom više.

Hrvatski reprezenattivac LukaModrić odigrao je cijelu utakmicu, a MateoKovačić nije bio niti na klupi. Stipe Pletikosa nije bio u sastavu Deportiva.

Sastavi

Real: Keylor Navas, Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo, Kroos, Modrić, Isco, Bale, Benzema i Cristiano

Deportivo: Lux; Juanfran, Arribas, Sidnei, Navarro; Bergantiños, Mosquera; Cartabia, Alberto, Fajr i Lucas.