ZA UMRIJETI OD SMIJEHA: / Kako je ovo uspio promašiti?

Dva produžetka utakmice bila su potrebna košarkašima Dallas Mavericksa da svladaju Sacramento Kingse rezultatom 117-116 u jednom od četiri susreta odigranih u NBA ligi u noći sa utorka na srijedu

6.1.2016.
8:40
Screenshot

Ukupno im je to 22. uzastopna pobjeda na domaćem parketu u međusobnim ogledima ovih dviju momčadi, a stigla je nakon trice uz zvuk sirene Derona Williamsa koji je s 25 poena bio i najučinkovitiji u pobjedničkim redovima.

Dva manje ubacio je Dirk Nowitzki koji će utakmicu pamtiti i po ovome:

Warriorsi napravili Lakersima 22-0 seriju

U sjajnoj formi i dalje igre DeMarcus Cousins. Ubačenih 35 poena (uz 17 skokova, šest osvojenih, ali i deset izgubljenih lopti) označavaju njegovu treću uzastopnu utakmicu u kojoj je išao preko 30 poena, dok je četiri manje od njega dodao Rudy Gay.

Golden State Warriorsi i dalje su u pobjedničkom zanosu, a kada ga ne gradi Stephen Curry (17 poena, šest asistencija), kojem ozljeda skraćuje minutažu, a ovaj puta je to bio udarac u lijevu nogu, onda slavlja potpisuje Klay Thompson kao što je to napravio protiv LA Lakersa u 109-88 pobjedi. Ubacio je 36 poena, od čega čak 22 u prvoj četvrtini utakmice. Utakmica u kojoj Warriorsi u prvom poluvremenu nisu imali niti jedno slobodno bacanje riješena je u trećoj četvrtini ogleda u kojoj je gostujuća momčad napravila seriju 22-0.

Warriorsi su na omjeru pobjeda i poraza 33-2, najboljem u ligi.