Pravilnik o upotrebi kolačića

KVALIFIKACIJE

WALES SLAVIO I ZAKOMPLICIRAO SKUPINU S VATRENIMA: Bale i društvo srušili Azere i ostali u igri za Euro

U skupini vodi Hrvatska s 14 bodova ispred Mađarske s (12), Walesa (11) i Slovačke (10), dok su Azeri osvojili samo jedan bod

Nogometaši Walesa svladali su u susretu skupine E kvalifikacija za EURO 2020 u Bakuu Azerbejdžan s 2-0 i ostali u konkurenciji za plasman na EURO.

Velšanima je u Bakuu igrala samo pobjeda i do nje su došli protiv nejakih Azerbejdžanaca, koji vodi bivši hrvatski reprezentativac Nikola Jurčević, a oba gola pala su u prvom dijelu.

Velšani su poveli u 10. minuti pogotkom napadača Wigana Kieffera Moorea, koji je najviše skočio nakon udarca s kuta i zabio iz blizine. U 34. minuti James je snažnim udarcem uspio pogoditi istovremeno i gredu i vratnicu, a na odbijenoj lopti prvi je veznjak Bournemoutha Harry Wilson i lako pogađa praznu mrežu za 2-0.

Što pobjeda Walesa znači?

U skupini vodi Hrvatska s 14 bodova ispred Mađarske s (12), Walesa (11) i Slovačke (10), dok su Azeri osvojili samo jedan bod i to protiv Hrvatske. Ukoliko večeras Hrvatska u Rijeci ne izgubi protiv Slovačke, Walesu će za EURO biti dovoljna pobjeda u zadnjoj utakmici u Cardiffu protiv Mađarske u utorak.

Ako Hrvatska izgubi Slovaci bi imali 13 bodova i još utakmicu s Azerbajdžanom. Pobjedom protiv njih bili bi prvi u skupini.

Hrvatska tada više ne bi ovisila o sebi i navijala bi za Wales, koji u zadnjem kolu igra s Mađarskom. Ako Mađari pobijede Hrvatska ide u bara., dok pobjeda Walesa ili remi znači da Vatreni idu direktno na Euro.

Wales je u igri ako Hrvatska pobijedi Slovačku. U tom slučaju bi oni u zadnjem kolu pobjedom nad Mađarima s Vatrenima išli na Euro.

Belgija uvjerljiva

U skupini I Belgija je u Sankt Peterburgu svladala Rusiju s 4-1, a već nakon prvog poluvremena bilo je 3-0 za goste. U Sankt Peterburgu su Belgijanci dominirali protiv Rusa, uz “hat-trick” Edena Hazarda, u strijelce se upisao i Lukaku, a gol za Ruse zabio je Džikija. Belgija je potvrdila klasu pobijedivši u svih devet utakmica u ovoj skupini uz gol razliku 34-2.I Belgija i Rusija su već ranije osigurale plasman na EURO. U ovoj skupini Kazahstan je pobijedio u gostima San Marino s 3-1, a domaćini su postigli prvi gol u ovim kvalifikacijama.

U skupini G Slovenija je u Ljubljani slavila protiv Latvije i zadržala teoretske šanse za plasman na EURO. Utakmicu je odlučio autogol Tarasovsa u 53. minuti.

U ovoj skupini Poljska je već prošla s 19 bodova, Austrija ima 16, a Slovenija 14. Austrija će proći na EURO i prije zadnjeg kola ukoliko večeras kod kuće ne izgube od Sjeverne Makedonije.

SKUPINA E
Azerbajdžan – Wales 0-2 (Moore 10, Wilson 34)

SKUPINA G
Slovenija – Latvija 1-0 (Tarasovs 53-ag)

6. Latvija     9    0    0    9     2:28    0

Preostale utakmice (19.11.): Latvija – Austrija, Sj. Makedonija – Izrael, Poljska – Slovenija

SKUPINA I
Cipar – Škotska 1-2 (Efrem 47 / Christie 12, McGinn 53)
Rusija – Belgija 1-4 (Džikija 79 / T. Hazard 19, E. Hazard 33, 40, R. Lukaku 72)
San Marino – Kazahstan 1-3 (Berardi 77 / Zainutdinov 6, Sujumbajev 23, Šetkin 27)