VELIKI USPJEH HRVATSKIH KARATISTA: / Braća Kvesić osvojila brončane medalje na Europskom prvenstvu

Na EP-u u Španjolskoj koje traje do nedjelje sudjeluje 508 natjecatelja iz 51 zemlje

30.3.2019.
14:01
Igor Kralj/PIXSELL

Braća Anđelo i Ivan Kvesić osvojili brončane medalje na 54. Europskom prvenstvu u karateu u španjolskoj Guadalajari. Anđelo Kvesić osvojio je medalju u teškoj kategoriji nakon što je preokrenuo zaostatak 0:2 i tako slavio protiv Gruzijca Gogita Arkanijua s 3:2.

Dramatičan rasplet

Nekoliko minuta kasnije njegov brat Ivan osvojio je medalju u poluteškoj kategoriji. On je bio bolji od Francuza Farouka Abdesellema. Kvesić je poveo 3.1, ali je Francuz nakon udarca nogom u glavu preokrenuo na 3:4. Međutim, Kvesić je tada silovito krenuo te je Francuz izašao s tatamija. Bila mu je to četvrta kazna nakon čega je diskvalifikaciran.

Iako su u prvi njegovi navijači mislili da je pobjeda otišla na stranu Abdesellema, Kvesić je taj koji je na kraju burno proslavio veliko ostvarenje s bratom i ostalima članovima reprezentacije.