VATRENI POLOMIO NAPADAČA I ZARADIO CRVENI: / Lyon uništio Marseille u francuskom derbiju

Hrvatski reprezentativac započeo je susret od prve minute.

23.9.2018.
22:58
Screenshot

U derbiju šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Marseille 4-2, dok je prvak PSG na gostovanju porazio Rennes sa 3-1. Identičnim rezultatom Bordeaux je u derbiju začelja pobijedio Guingamp.

Junak utakmice bio je Bertrand Traore koji je postigao dva gola (51, 60), iznudio jedanaesterac, te crveni karton. Golove za 'lavove' zabili su i Houssem Aouar (27), te Nabil Fekir (74-11m), dok su strijelci za goste bili Florian Thauvin (39) i Clinton N'Jie (82).

Zadnji igrač

Marseille je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 83. minuti pocrvenio hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car koji je kao posljednji igrač obrane faulirao Traorea.

PSG je na gostovanju pobijedio Rennes sa 3-1 upisavši i šestu pobjedu. Domaćin je poveo u 11. minuti autogolom Rabiota, no PSG je u posljednjim trenucima prvog dijela uspio izjednačiti lijepim golom Di Marije sa 20-tak metara. U nastavku susreta gosti su golovima Meuniera (61) i Choupa-Motinga (83) stigli do pobjede.

Derbi začelja

U derbiju začelja Bordeaux je na gostovanju pobijedio Guingamp 3-1 pobjegavši iz zone ispadanja, dok je Guingamp upisao i šesti poraz ove sezone i uvjerljivo drži začelje ljestvice.

Golove za goste zabili su Kamano (53), Karamoh (80) i De Preville (90+5), dok je strijelac za domaćine bio Thuram (70-11m). Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux.

Na ljestvici vodio PSG s maksimalnih 18 bodova, Lille ima 13, a Montpellier i Toulouse po 11 bodova. Slijede Marseille, Lyon i Dijon sa po 10 bodova.

REZULTATAI: Lyon - Marseille 4-2 (Aouar 27, Traore 51, 60, Fekir 74-11m / Thauvin 39, N'Jie 82) Rennes - PSG 1-3 (Rabiot 11-ag / Di Maria 45, Meunier 61, Choupo-Moting 83) Guingamp - Bordeaux 1-3 (Thuram 71-11m / Kamano 53, Karamoh 80, Preville 90+5)

U subotu: Lille - Nantes 2-1 (Fonte 9, Ikone 68 / Coulibaly 82) Reims - Dijon 0-0 Strasbourg - Amiens 3-1 (Lala 48, Corgnet 66, Adenon 86-ag / Krafth 45+2) Angers - Toulouse 0-0 Montpellier - Nica 1-0 (Laborde 35) St Etienne - Caen 2-1 (Khazri 48-11m Kolodziejczak 66 / Fajr 31)

U petak: Monaco - Nimes 1-1 (Falcao 27 / Briancon 19)