VARAŽDIN IZGUBIO U ZAGREBU: / Lokomotiva pobjedom zaključila 14. kolo

Tri boda na kraju 14. kola donijela su Lokosima petu poziciju

4.11.2019.
20:06
Marko Prpic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Varaždin sa 2-1 (1-1).

Lokomotiva je povela u 18. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao Tolić. Prethodno je upravo Tolića prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavio Đurasek. Varaždin je poravnao pred kraj prvog poluvremena kada je Glavina u 41. minuti preciznim prizemnim udarcem sa 20-ak metara pogodio sam donji lijevi kut domaćeg gola.

Pobjeda za peto mjesto

Ipak, u 57. minuti Lokomotiva je postigla pobjednički gol preko Tucija koji je bio najviši u skoku pred varaždinskim golom i glavom s pet metara zatresao mrežu.

Lokomotiva je s nova tri boda skočila na peto mjesto sa 22 boda, koliko ima i četvrta Rijeka. Bod više ima treći Osijek, a bod manje šesta Gorica. Varaždin je posljednji sa 10 bodova, jednim manje od Intera, Istre 1961 i Slavena Belupa.

Na vrhu je Dinamo sa 31 bodom, četiri manje ima drugi Hajduk.