RIJEKA NASTAVILA VELIKI NIZ: / Fenomelani Andrijašević i Gorgon srušili Lokomotivu

Nogometaši Rijeke zadržali su se na vodećoj poziciji Prve HNL nakon što su u nedjelju na gostovanju u Zagrebu svladali Lokomotivu s 2-0 (0-0).

30.10.2016.
14:43

Bivši igrač Lokomotive Franko Andrijašević doveo je Rijeku u vodstvo u 63. minuti, nakon što je dobro reagirao na ubačaj Josipa Mišića te sa sedam metara volejem svladao Danijela Zagorca. Vodstvo Rijeke je u 79. minuti udvostručio Austrijanac Alexander Gorgon, a ponovno je asistent bio Mišić.

DERBI U KRANJČEVIĆEVOJ: Pogledajte tračak atmosfere s utakmice Lokomotiva-Rijeka

Najbolje prilike za pogodak domaće momčadi propustio je Jan Doležal koji je u 38. minuti pogodio vratnicu, a u 88. minuti nije uspio postići gol nakon što je zaobišao vratara Prskala.

Rijeka je novom, 12. ovosezonskom pobjedom zadržala šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Dinamo, dok je Lokomotiva ostala na 14 bodova i na petom mjestu ljestvice Prve HNL.

Utakmicu pred oko 800 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Igor Križarić iz Čakovca.

STRIJELCI: 0-1 Andrijašević (63), 0-2 Gorgon (79)

UŽIVO

Lokomotiva - Rijeka 0:2

Lokomotiva: Zagorac, Majstorović, Kolinger, Rrahmani, Rožman, Capan, Ivanušec, Grezda, Majer, Bočkaj, Doležal

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Žuta, Mišić, Bradarić, Vešović, Andrijašević, Gorgon, Gavranović.

79' GOOL Rijeka je povisila golom Gorgona. MIšić je i ovaj put asisstirao.

63' GOOL Nakon ubačaja iz kornera Franko Andrijašević je utrčao u kazneni prostor te je iz voleja poslao loptu u mrežu.

62' Još uvijek nema golova.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Dvije velike prigode za lokose. Nakon ubačaja Bočkaja Doležal je lijepo reagirao i pogodio stativu. Odmah potom i Majer je zaprijetio.

35' Bočkaj je sada probao iz slobodnog udarca iznenaditi Prsakala. Lopta je otišla preko gola.

28' Bočkaj je tukao po golu, Prskalo je skrenuo u korner.

27' Opet se ukazao Andrijašević, Zagoravc je obranio.

26' Andrijašević je još jednom tukao, ovaj put iskosa, ali pored gola.

24' Rijeka je imala četiri pokušaja, a Lokomotiva jedan.

17' Vešović je promiješao obranu Lokomotive, Gorgon je na kraju pucao malo pokraj gola.

16' Kolinger je opasno tukao glavom nakon ubačaja iz prekida, lopta je završila malo preko gola.

9' Ristovski se sjurio po desnoj strani, Bočkaj je presjekao povratno dodavanje.

6' Rijeka je opasno pritisnula Lokomotivu.

1' Počela je utakmica.