LUDNICA NA PARKU MLADEŽI: / Torcida je već spremala feštu, a onda je uslijedio nevjerojatan preokret

Nogometaši RNK Splita zadnji su polufinalisti Hrvatskoga kupa nakon što su u četvrtfinalu na Parku mladeži u produžetku izbacili Hajduk s 2-1 (0-1, 1-1).

30.11.2016.
18:55

Split je napravio podvig jer su izbacili favorizirani Hajduk koji je vodio s 1-0 do 93. minute, a onda su domaćini postigli gol za produžetak, a u dodatnome vremenu su došli i do konačnog preokreta i pobjede.

Hajduk je poveo golom HamzaBarrya u 25. minuti kada je povratnu loptu Saida s petnaestak metara zakucao pod gredu, a Split je izjednačio doslovce u posljednjim trenucima regularnog dijela, u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada je SandroUgrina iz gužve zabio gol.

LUDNICA NA PARKU MLADEŽI: Split i Hajduk u borbi za polufinale Kupa

U 98. minuti Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je FranTudor dobio drugi žuti karton, a u 106. minuti je IvanPešić postigao pobjednički gol za prolaz.

Polufinale su ranije izborili favoriti Dinamo, Rijeka i Osijek. Rijeka je u utorak slavila kod Lokomotive s 3-1, a u srijedu Dinamo kod Intera u Zaprešiću s 1-0, dok je Osijek kao domaćin bio bolji od Slaven Belupa također s 1-0.

Prve polufinalne utakmice igraju se 1. ožujka 2017. godine, a uzvrati su 15. ožujka.

UŽIVO:

RNK Split - Hajduk 1:1

RNK Split: Duka, Maglica, Mikulić, Dupovac, Fuštar, Merajić (Baturina 30), Vidović, Boljat (Jakić 79), Pavlovski, Grubišić (Ugrina 61), Pešić.

Hajduk: Kalinić, Juranović, Jefferson, Ćosić, Memolla, Savvas, Kožulj (Bašić 75), Barry, Erceg (Said 63), Ohandza (Tudor 81), Vlašić.

Kraj.

120' Pavlovski je bio u odličnoj prilici, Kalinić je na kraju spasio s gol crte.

113' Išla je lopta prema Pešiću, Kalinić je duboko izašao što je skoro bilo kobno. Prema praznoj mreži loptu je poslao Pavlovski, ali je Juranović na kraju spasio.

107' GOOL Pešić je odigrao dupli pas s Ugrinom nakon čega je sam izašao pred Kalinića zabio.

106' Nastavila se utakmica.

Drugi produžetak

105' Zagužvalo se nakon kornera pred vratima Duke, na kraju se rezultat nije mijenjao.

99' Tudor je napustio igru. Dobio je drugi žuti karton zbog simuliranja.

94' Hamza je poslao loptu za Tudora, ali je brži bio Duka.

91' Nastavila se utakmica.

Hajduk je pao u drugom poluvremenu i Split je zasluženo stigao do izjednačenja.

Prvi produžetak

Kraj

90'+ GOOL Izjednačenje.

82' Bašić je probao iz slobodnog udarca iznenaditi Duku, vratar Splita spremno je prihvatio loptu u ruke.

70' Kožulj je pucao s 15 metara, ali njegov šut u posljednji trenutak blokirao je Fuštar i odbio ga korner.

67' Nakon ubačaja s lijeve strane lopta je preletjela Kalinića, a Ugrina je glavom spar metra promašio prazan gol.

64' Ugrina je tukao iz prve s desne strane, lopta je otišla pored gola. Dvije dobre prilike iamo je sada Split.

62' Split je imao veliku priliku. Pešić je dao povratnu loptu za Vidovića, lopta je završila preko gola.

49' Vratar Duka sada je spasio Split. Prvo je Erceg izašao sam, a potom je Memolla pucao, no kapetan Splita obranio je oba puta.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41' Vidović je zaprijetio s ruba 16-erca, uhvatio je loptu Kalinić.

33' O dominaciji Bijelih najbolje govori podatak da u 33. minuti imaju 69 posto posjed lopte.

25' GOOL Ohandza je izborio loptu na desnoj strani, dao je potom povratnu za Barryja, koji je lijepim udarcem desnom nogom sa 15-ak metara pogodio pod samu prečku.

20' Pavlovski je ubacio iz slobodnog udarca, obrana Hajduka je očistila opasnost.

17' Erceg je tukao glavom sa šest metara, lopta je otišla malo pokraj gola.

4' Ohandza je tukao iz okreta, lopta je otišla malo pokraj lijeve stative.

1' Počela je utakmica.