SPEKTAKULARNA VEČER NA CAMP NOU: / Real odmah na startu utišao tribine, Katalonci se spasili rijetko viđenim golom

Bio je to drugi 'el clasico' ove sezone, u prvom derbiju Barcelona je u listopadu slavila sa 5-1.

6.2.2019.
22:45

U prvom susretu polufinala španjolskog Kupa Kralja Barcelona i Real Madrid su na Camp Nou odigrali 1-1, a uzvrat je 27. veljače na stadionu Santiago Bernabeu. Real je s mnogo optimizima doputovao u Barcelonu nakon pet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.

I gosti su poveli već u 6. minuti golom Lucasa Vazqueza. Vinicius Junior je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu stativu do Karima Benzeme koji je odlično vratio loptu u sredinu, a Lucas Vazqueza zabio za vodstvo 'Kraljevskog kluba'.

LUKA MODRIĆ SPASITELJ REALA: /

U Madridu se uzdaju u njega, a naš maestro sprema se prodrmati nogometni svijet do temelja

Do kraja prvog dijela Barca je imala tri velike prilike za izjednačenje, ali je Keilor Navas sačuvao svoju mrežu. U 20. minuti Malcom je pobjegao Realovoj obrani, sjurio se prema Navasu, ali je Realov vratar obranio njegov udarac. U 32. minuti priliku je imao i Rakitić, ali je njegov udarac glavom završio u vratnici. Tri minute kasnije zaprijetio je i Luis Suarez, ali je Navas još jednom sjajno obranio.

Luda akcija

U 58. minuti niti Navas nije mogao spasiti Real i Barca je golom Malcoma uspjela izjednačiti. Akciju je započeo Arthur uputivši dugačku loptu Albi, no Navas je bio brži i izbio je loptu do Coutinha koji je odmah pucao i pogodio vratnicu. No, lopta se odbila do Malcoma koji je zabio za 1-1.

U 63. minuti u igru je ušao i Lionel Messi za kojeg je do posljednjeg trenutka bilo upitno hoće li nastupiti. Argentinski majstor je u subotu protiv Valencije ozlijedio list i trenirao je po posebnom programu, no na koncu se uspio oporaviti barem za pola sata. LukaModrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je IvanRakitić igrao do 63. minute.

Bio je to drugi 'el clasico' ove sezone, u prvom derbiju Barcelona je u listopadu slavila sa 5-1. Ispred nas su još najmanje dva derbija. Uzvratni susret polufinala Kupa je 27. veljače na Santiago Bernabeu, a tri dana kasnije na istom stadionu će Real i Barca odmjeriti snage i u prvenstvu.

U drugom polufinalnom paru u četvrtak se sastaju Real Betis i Valencija, a uzvrat je 28. veljače na Mestalli.

UŽIVO:

Barcelona - Real Madrid 1-1

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, Arthur, Rakitić; Malcom, Coutinho, Suárez. Klupa: Peña, Sergi Roberto, Murillo, Arturo Vidal, Aleñá, Messi, Boateng.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Llorente, Kroos; Lucas V, Benzema, Vinicius. Klupa: Courtois, Nacho, Casemiro, Ceballos, Isco, Asensio, Bale

Kraj

87' Real je imao par poluprllika, ali rezultat se nije mijenjao.

84' Asensio je ušao umjesto Luscasa.

81' Bale je tukao s oko 12 metara, no Ter Stegen je imao sreće što je lopta završila u bloku.

79' Velika borba traje na travnjaku i izglednih prilika je sve manje.

76' Carles Alena je u igri umjesto Malcoma.

70' Messi je pogodio u živi zid nakon pokušaja iz slobodnog udarca.

65' Llorente i Vinicius su izašli, u igru su Bale i Casemiro.

64' Rakitić i Coutinho su izašli, a ušli su Messi i Vidal.

58' GOOL Nakon što je Navas obranio pokušaj Albe, lopta je došla do Semeda, koji je pogodio stativu da bi se potom odbila do Malcoma pa ju je Brazilac je iskosa s desetak metara poslao u mrežu.

56' Suarez je zaradio žuti zbog prosvjeda nakon dosuđenog prekršaja nad Ramosom.

53' Coutinho je tukao iznad gola.

53' Igra se većinom odvija na sredini terena. Navijači zazivaju Messsija.

50' Za sada nema većih prilika u nastavku. Na tribinama se, inače, nalazi 92 008 gledatelja.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena

40' Barca ima loptu više u posjedu, ali je Real uputio više udarca.

35' Suarez je tukao s vrha 16-erca u lijevu stranu, ali je Navas sjajnom reakcijom skinuo njegov pokušaj.

32' Ivan Rakitić dobro skočio na centaršut Malocma iz prekida te je nakon udarca glavom lopta odsjela na prečku.

27' Malcom je ubacio iz prekida, ali je Varane spasio Real nakon Piqueova pokušaja glavom.

Barcelona's Spanish defender Gerard Pique (C) jumps for the ball in front of Real Madrid's Costa Rican goalkeeper Keylor Navas during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) semi-final first leg football match between FC Barcelona and Real Madrid CF at the Camp Nou stadium in Barcelona on February 6, 2019. (Photo by LLUIS GENE / AFP)

24' Benzema se sjurio prema golu, ali je zaustavljen u zadnji tren.

23' Vinicius je uputio opasan centaršut u 16-erac, Kroos je bio u izglednoj prilici, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu.

20' Malcom se sam sjurio prema vrataru, ali je svirano zaleđe.

13' Rakitić je izgubio loptu na 30-ak metara u omogućio gostima novu sjajnu priliku. Vinicius je snažno tukao s ruba 16-erca, ali je jedan od braniča Barceloneuspio blokirati njegov udarac. Malo je Brazilac pokazao sebičnost jer su i Lucas i Benzema bili u boljim pozicijama.

11' Pokušava Barcelona što prije odgovoriti, ali se gosti dobro brane.

6' GOOL Vinicius prošao lijevom stranom i ubacio na drugu za Benzemu. Francuz je sjajno poslao povratno u sredinu prema Lucasu Vasquezu, a ovaj nije imao težak posao.

5' Kroos je primio nisku loptu na rubu 16-erca te je tukao prema desnoj stativi, ali Ter Stegen je jako dobro reagirao i obranio njegov pokušaj.

1' Počela je utakmica.

19.56 - Messi se ozlijedio za vikend tijekom utakmice s Valencijom i nije se očito uspio oporaviti kako bi zaigrao te je ostao na klupi.