REAL U FINALU SP-A: / Al Jazira ostala nadomak senzacije, Modrić asistirao Ronaldu, Bale zabio za preokret

Nogometaši Real Madrida izborili su finale Svjetskog klupskog prvenstva.

13.12.2017.
19:58

Aktualni prvak Europe slavio je protiv Al Jazire u polufinalnom susretu Svjetskog klupskog prvenstva. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i bio je jedan od najboljih igrača utakmice te je u sedmoj minuti pogodio okvir gola, dok je Mateo Kovačić igrao do 68. minute.

Kraljevski klub je tijekom utakmice prema suparničkim vratima uputio 34 udarca, četiri puta pogodio okvir gola i zabio tek dva pogodak, pri čemu pobjednički u 82. minuti.

Prvo poluvrijeme obilježila su dva poništena gola Španjolcima. U 24. minuti Karim Benzema je pospremio loptu u mrežu nakon centaršuta Isca, ali je poništen zbog Ronaldovog prekršaja nad suparničkim braničem.

LUKA MODRIĆ JE JEDNOM REČENICOM UNIŠTIO FIFA-u: /

'Iskreno, ne sviđa mi se!'

Sporna situacija

U 31. minuti pak uslijedio je potpuni kaos. Naime, Casemiro je uz pomoć braniča glavom gurnuo loptu u mrežu. Prvo sudac nije priznao gol, nakon toga ga je priznao da bi potom uz pomoć VAR-a odlučio da je Karim Benzema bio u zaleđu pa je poništio pogodak. Francuz, inače, nije sudjelovao u igri, pa je pitanje je li pogodak opravdano poništen.

U 41. minuti, na iznenađenje cijelog svijeta, povela ja Al Jazira. Moubarak Boussoufa odigrao je za Romarinha na lijevoj strani, a on pobjegao čuvaru i zabio. Ovaj rezultat čini se još nevjerojantijim s obzirom na to da je Real uputio 17 udarca, od kojih pet prema golu.

Asitencija Modrića

U 47. minuti Moubarak Boussoufa zabio je gol, ali je on poništen zbog zaleđa. U 53. minuti Luka Modrić sjajnom je loptom pronašao Cristiana Ronalda, koji je lijepim udarcem poslao loptu u donji lijevi kut za 1:1. Ronaldo je šestim golom na Svjetskom klupskom prvenstvu postao najbolji strijelac tog natjecanja u povijesti.

Malo potom Benzema je imao novu priliku, ali je zatresao vratnicu dva puta u tri minute. U 70. minuti igru je napustio Mateo Kovačić, a ušao je Vazquez. Upravo je on namjestio pogodak za preokret Reala. Igrala se 82. minuta kada je preciznim dodavanjem pronašao Garetha Balea. Velšanin nije imao težak posao.

Madriđani su na kraju izborili finale u kojem će igrati s brazilskim Gremiom. Ono je na rasporedu 16. prosinca, a istoga dana je i susret za treće mjesto.

Peti trofej

Ulaskom u finale aktualni europski i španjolski prvak ima priliku u jednoj kalendarskoj godini osvojiti čak pet trofeja nakon što je osvojio i europski i španjolski Superkup. Svoje mjesto u povijesti 'Kraljevskog kluba' mogao bi učvrstiti i Zinedine Zidane.

Obrani li Real 'svjetsku krunu' francuski stručnjak će osvojiti sedmi trofej na klupi Reala izjednačivši se tako na trećem mjestu s Vicenteom del Bosqueom. Ispred njih s osam trofeja je Luis Molowny, a na uvjerljivom prvom mjestu je Miguel Munoz sa čak 16 trofeja.