BIŠĆAN POMRSIO PLANOVE MODRIMA: / Rijeka zabila sedam komada, sudac u manje od pet minuta svirao dva penala i pokazao crveni

13.4.2019.
18:44
Nel Pavletic/PIXSELL

U dvoboju 29. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Inter s čak 6-0 (3-0), uz četiri gola Jakova Puljića.

DINAMO RAZBIO ISTRU UZ GOLČINU OLMA: /

Modri odradili svoj dio posla, za proslavu naslova čekaju rasplet na Rujevici

Rijeka je uvjerljivom igrom slavila kod kuće protiv Intera, pa Dinamo još nije prvak Hrvatske. Naime, Zagrepčani su još danas mogli proslaviti naslov da je Rijeka kiksala, no već u prvom dijelu domaćini su vodili s 3-0.

Katastrofa Zaprešićana

Tibor Halilović je zabio u 27. minuti, potom je Puljić u 41. promašio penal, ali mu se lopta sretno odbila, pa se ipak upisao u strijelce, a tri minute kasnije bivši igrač Intera bio je precizan s "bijele točke". Inter je od 40. minute igrao bez isključenoga Čelikovića, a u drugom dijelu su se Maxwel Acosty (48) i Domagoj Pavičić (58), te Puljić (88, 90+1) pobrinuli za katastrofu Zaprešićana.

13.4.2019.., Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, HNK Rijeka - NK Inter Zapresic. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Vodi Dinamo s 76 bodova ispred Rijeke (56), dok je Inter sedmi s 27 bodova.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Halilović (27), 2-0 Puljić (41), 3-0 Puljić (44pen), 4-0 Acosty (48), 5-0 Pavičić (58), 6-0 Puljić (88), 7-0 Puljić (90+1)

Crveni karton: Čeliković (Int,40)

UŽIVO

RIJEKA - INTER 7-0

Rijeka: Sluga - Kvržić (c), Župarić, Escoval, H. Smolčić - Pavičić, Lepinjica - Murić, Halilović, Acosty - Puljić

Inter: Kelava - Bosec, Čeliković, Buljat, I. Čeliković - Brezovec, Postonjski - Rak (c), Tsonev, Čulina - Serderov

91' GOOL Puljić je dao svoj četvrti gol na utakmici.

88' GOOL Kvržić je prošao i ubacio, Puljić je poentirao za 6:0 i hat-trick

83' Prvi put u povijesti u momčadi Rijeke zaigrala su dva blizanca, Ivan i Hrvoje Smolčić

58' GOOL Pavičić se namjestio na udarac i zabio s 18 metara.

48' GOOL Murić je ubacio iz kornera, a Acosty iz blizine pospremio loptu u mrežu.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44'GOOL Acosty je srušen u kaznenom prostoru, a Puljić je ovoga puta bio siguran s bijele točke.

41' GOOL Kelava je Puljićev udarac s bijele točke, ali mu se lopta se odbila natrag te ju je pospremio u mrežu.

40' Murić je tukao iz neposredne blizine, lopta je pogodila Jasmina Ćelikovića u ruku i sudac Vučković pokazao je na bijelu točku, a igraču drugi žuti i put prema svlačionici.

27' GOOL Murić je ubacio, Acosty iščeprkao loptu koja je na kraju došla do Halilovića. Uslijedio je precizan udarac sa 16 metara i pogodak.

1' Počela je utakmica.