MODRIĆ I KOVAČIĆ SLAVE TITULU: / Real prošao Malagu, Barcelona pobjeda protiv Eibara nije bila dovoljna

Real Madrid je prvak Španjolske! Madridski Real nije napravio krivi korak u zadnjem, 38. kolu.

21.5.2017.
19:42

Tako su nogometaši "kraljevskog kluba" osvojili naslov prvaka nakon 2012. godine, a u međuvremenu su dva puta bili i europski prvaci. Imat će priliku obraniti taj naslov, a ovom su titulom konačno se riješili i frustracija u Primeri gdje je dominirala Barcelona.

Ronaldo zabio nakon 100 sekundi

Već u 2. minuti za Real je zabio Cristiano Ronaldo, da bi u 56. minuti, nakon što je vratar Malage Kameni obranio udarac Ramosu, Karim Benzema postigao i drugi gol za "Kraljevski klub", iako iz vrlo dvojbene situacije jer je loptu dirao i branič Reala Varane koji je bio u zaleđu. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić je ušao u 66. minuti.

Eibar je vodio 2:0 u Barceloni

U Barceloni je Eibar do 63. minute vodio s 2-0, a oba pogotka je gotovo na istovjetan način - lijevom nogomet u rašlje - postigao Japanac Takashi Inui (7, 61). U 63. minuti je igrač gostiju DavidJunca zabio autogol, u 73. je na 2-2 poravnao Luis Suarez, a dvije minute kasnije Leo Messi iz penala donosi potpuni preokret, kojeg potvrđuje svojim drugim golom u 90. minuti. Ivan Rakitić je igrao do 71. minute.

Realu je to rekordni 33. naslov prvaka Španjolske, a sada imaju devet više od Barcelone.

Čeka ih finale Lige prvaka

Real početkom svibnja očekuje finale Lige prvaka u Cardiffu protiv Juventusa, koji je također danas osvojio naslov u Italiji, dok Barcelona igra finale Kupa Kralja protiv Alavesa.

Malaga - Real 0:2

Strijelci: 0:1 Cristiano Ronaldo (2.), 0:2 Benzema (55.)

Barcelona - Eibar 4:2

Strijelci: 0:1 Takashi Inui (8.), 0:2. Inui (61.), 1:2 Junca (autogol - 63.), 2:2 Suarez (73.), 3:2 Messi (76 - 11m), 4:2 Messi (90+2)

Kraj utakmica u Malagi i Barceloni

90+2 - Messi je zabio drugi gol na utakmici, ali uzalud, Real je uspio pobijediti i osvaja naslov!

76' - GOOOOL! Preokret Barcelone! Messi je i drugi put stao izvesti najstrožu kaznu, ovaj put je bio precizan za 3:2.

73' - GOOOOOL! Suarez je izjednačio na 2:2!

69' - Messi je promašio penal za Barcelonu

63' . Barcelona je smanjila prednost gostiju, ali ne svojom zaslugom, autogol je zabio Junca

61' - Ponovno Inui! Barcelona je razbijena vojska, Eibar vodi 2:0, ponovno je zabio Inui!

55' - GOOOOL! Real vodi 2:0, zabio je Karim Benezma. Ramos je nakon Kroosovog udarca iz kuta glavom pogodio Kamenog, ali je na odbijanu loptu naišao Benzema i zabio.

Kraj prvog poluvremena

Na odmor se otišlo s nepromijenjenih 1:0 za goste, ako je rezultat iz Malage očekivan, ovaj iz Barcelone sigurno nije.

10' - Dvije minute kasnije Suarez je mogao izjednačiti, u situaciji "jedan na jedan" pokušao je gađati desni kut suparničkog gola, ali je promašio cijela vrata.

8' - GOOOOL! Šok za Barcelonu, vodi Eibar od 8. minute, zabio je Takashi Inui

2' - GOOOOL! REal vodi već od 2. minute, zabio je, a tko drugi nego Ronaldo! Zatresao je mrežu za 100 sekundi. Hernandez je Iscu praktički poklonio loptu nako čega je ovaj sjajno proigrao Ronalda koji je zaobišao Kamenog i zabio 40. gol sezone.

1' - Počele su utakmice na Barceloni i u Malagi.

Valverde će voditi Barcelonu, Atletico se oprostio od Calderona

Španjolski mediji objavili su ime novog trenera Barcelone, to bi u sljedeće dvije sezone trebao biti Ernesto Valverde.

Danas su već odigrane već tri utakmice u Primeri. Atletico Madrid je na oproštaju od stadiona Vicente Calderon svladao Athletic Bilbao 3:1, a Real Sociedad je u gostima remizirao sa Celtom (2:2). Villarreal je Valenciju napustilo s pobjedom od 3:1.

U prvih 11 Reala je Luka Modrić, Kovačić je na klupi na Rosaledi, dok je Rakitić u početnom sastavu Barcelone