PROSINEČKI DOŠAO DO VELIKE POBJEDE: / Zenica gori, zvijezda Dinama ušla u igru i bacila navijače u trans, BiH ostala u igri za Euro

Od 18 sati u Zenici se igrala utakmica između BiH i Finske u sklopu 7. kola kvalifikacija za EURO 2020.

12.10.2019.
19:53
Armin Durgut/PIXSELL

Nakon što je poslije poraza od Armenije dao ostavku RobertProsinečki ipak je ostao na klupi. Igrači odgovorili na najbolji način. Razbili su u Zenici Finsku s 4-1 i ostali u borbi za Europsko prvenstvo.

Pobjeda je tim veća što na raspolaganju nije imao najboljeg napadača EdinaDžeku. No, ubojitosti im nije nedostajalo. Nakon prvih 45 minuta BiH je vodila s 2:0. IzetHajrović zabio je za vodstvo u 29. minuti, samo 11 minuta nakon što je ušao u igru umjesto Edina Višće.

Kvržić je poslao okomitu loptu do Hajrovića, a povratnik u reprezentaciju zakucao ju je iz blizine u mrežu.

12.10.2019., Zenica, Bosna i Hercegovina - Kvalifikacijska utakmica za Europsko nogometno prvenstvo 2020., skupina J, Bosna i Hercegovina - Finska. Photo: Armin Durgut/PIXSELL

Malo zatim Miralem Pjanić realizirao je penal. Kolašinac je ubacio, Raitalu je lopta pogodila u rame, a sudac je pokazao na bijelu točku.

U 58. minuti Pjanić je dočekao jednu odbijenu loptu i zabio za 3:0, a točku na 'i' stavio je Armin Hodžić u 73. minuti.

Danska bolja od Švicarske

U derbiju skupine D Danska je na domaćem terenu svladala Švicarsku sa 1-0, s tim da su gosti čak tri puta uzdrmali okvir danskog gola. Jedini pogodak postigao je Yussuf Poulsen u 84. minuti na dodavanje najboljeg danskog nogometaša Christiana Eriksena.

U drugoj utakmici iz ove skupine nogometne reprezentacije Gruzije i Irske su u Tbilisiju odigrale 0-0. Čak tri reprezentacije u ovoj skupini - Danska, Švicarska i Gruzija - mogu izboriti EURO i temeljem rezultata u Ligi nacija, odnosno putem doigravanja u ožujku.

U skupini F Rumunji su ostali u igri za EURO nakon što su u gostima očekivano dobili Farske Otoke sa 3-0, ali trebalo im je 74. minute za vodeći gol koji je zabio George Puscas. Pobjedu su potvrdili Alexandru Mitrita (83) i Claudiu Keseru (90+4). No, Rumunjska ima najgori raspored do kraja kvalifikacija, čekaju ih susreti protiv Norveške, Švedske i Španjolske.

UŽIVO

Bosna i Hercegovina - Finska 4-1 (Hajrović 29', Pjanić 37' p., 58', Hodžić 74' / Pohjanpalo 79')

Bosna i Hercegovina : Šehić, Kvržić, Bičakčić, Kovačević, Kolašinac, Višća, Pjanić, Cimirot, Gojak, Sarić i Hodžić.

Finska: Hradecky, Arajuuri, Toivio, Kamara, Tuominen, Lod, Pukki, Soiri, Sparv, Uronen, Raitala.

Kraj

79' Gosti smanjuju na 4:1. Za Finsku je zabio Pohjanpalo J.

73' Hodžić je zabio. Bosna i Hercegovina vodi 4:0!

58' Miralem Pjanic zabio je svoj drugi gol na utakmici.

Drugo poluvrijeme

37' Pjanić je zabio iz penala.

29' Zoran Kvržić primio je loptu na desnom krilu i dodao loptu Hajroviću u peterac, a onn je sjajno pogodio prvi kut. Bilino polje je eksplodiralo. Hajrovića je ušao u igru u 18. minuti umjesto Višće.