POBJEDA ZA KRAJ: / Dinamo po drugi put pobijedio Juventus i oprostio se od Lige prvaka

U posljednjoj utakmici juniorske Lige prvaka nogometaši Dinama su po drugi put ove sezone bili bolji od Juventusa. Na gostovanju u Torinu svladali su domaćina golom Antonija Đurića (78.

7.12.2016.
14:26

Modri su u Torinu stigli znatno oslabljeni neigranjem Nikole Mora i Ivana Božića, ali su još jednom pokazali da se na juniorskoj razini mogu nositi sa svima u Ligi prvaka. Nakon slabijeg prvog dijela, gdje je puno bolji bio Juventus, koji je stvorio nekoliko izrazitih prilika, Dinamo se razigrao u nastavku.

Dvaput se Olmo našao u stopostotnim prilikama, jednom je sjajno tukao Špikić, drugi put Čuić, a gol je u 78. minuti zabio Đurić. Njegova lopta odbila se od lijeve vratnice pa krenula paralelno uz gol-crtu koju je na kraju ipak prešla za vodstvo Dinama.

Skupili sedam bodova

Momčad Marija Cvitanovića tako je i drugi put ove sezone bila bolja od mladih juventina, koje su na Hitrec-Kacianu svladali s 2:1. Još jedan bod juniori Dinama osvojili su remiziravši sa Sevillom u gostima (1:1), ali iako su skupili čak sedam bodova, ne idu dalje. Dvaput je bolji od maksimirske momčadi bio Lyon, jednom Sevilla koja je na kraju osigurala prvo mjesto u skupini pobijedivši Lyon s 1:0 u gostima golom Rubena Colmenera u 19. minuti.

Rezultati, 6. kolo:

Juventus - DINAMO 0-1 Lyon - Sevilla 0-1

POREDAK

1. Sevilla 6 3 1 1 9-8 10 2. Juventus 6 3 0 2 8-4 9 3. Lyon 6 3 0 2 6-6 9 4. DINAMO 6 2 1 3 7-10 7

JUVENTUS - DINAMO 0:1

Juventus (4-3-1-2): Del Favero - Semprini, Coccolo, Andersson, Rogerio - Kastanos, Muratore, Caligara - Clemenza - Kean, Leris.

Dinamo (4-2-3-1): Horkaš - Hudećek, Briški, Soldo, Pranjić - Tolić, Čuić - Špikić, Zenko, Olmo - Đurić.

Strijelci: 0:1 Antonio Đurić (78.)

Kraj utakmice!

94' - Još jedna dobra reakcija Dinamovog vratara, pobjeda je sve bliže za Zagrepčane.

91' - Zerbini je tukao, ali je Horkaš bio koncentriran

Igra se još četiri minute sudačke nadoknade

90' - Šutalo umjesto Đurića

88' - Šepajući Antonio Đurić izlazi iz igre, dobio je neugodan udarac u gležanj

80' - Dobio je Đurić žuti karton, a minutu kasnije, Abaz je zamijenio sjajnog Špikića

78' - GOOOOOOL! Sjajna igra Dinama u nastavku okrunjena je pogotkom, strijelac je Đurić na asistenciju Špikića koji je ubacio u sredinu s desne strane. Lopta je prvo pogodila lijevu vratnicu i onda se otkotrljala u mrežu.

77' - Sjajna kontra Dinama! Špikić je presjekao loptu, sjajno dodao za Olma koji je šutirao pored desne vratnice

76' - Pokušao je Olmo iz slobodnog udarca, ali je prebacio vrata domaćina

67' - Clemenza je ubacio za Muratorea koji nije stigao na loptu

65' - Olmo je prošao po lijevoj strani, a Špikić pokušao iz voleja. Dinamo se razbudio u nastavku i prijeti Torinezima.

62' - Najbolja prilika za Dinamo! Sjajno je tukao Čuić, a Del Favero jedva obranio njegov udarac!

60' - Pokušaj Keana zaustavio je Horkaš

58' - Kod Juventusa, izašao je Leris, ušao Zeqiri

55' - Dobra akcija Dinama, ali je Olmo zaustavljen na rubu 16-erca, nije stigao uputiti udarac prema vratima Del Favera

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. S centra je krenuo Dinamo.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Kean je tukao glavom, ali preslabo za Horkaša.

37' Dvije dobre prilike za Juve. Kastanos je tukao nakon gužve, lopta je završila u korneru. Nakon ubačaja iz kuta Coccolo je tukao malo pokraj gola.

32' Juventus je zaprjietio po lijevoj strani, oštru povratnu na kraju je presjekao Briški.

29' Đuriću se otvorila prilika, ali je Clemenza spasio.

26' Tolić je ubacio u sredinu, ali je obrana Juventusa očistila.

23' Dobru je loptu u prostor dobio Đurić, ali je Favero uhvatio ispred njega.

15' Kean je primio loptu u 16-ercu, u zadnji tren Soldo je dobro reagirao i spriječio opasnost.

13' Još uvijek nema opasnijih prilika. Za sada je samo Juventus uputio jedan udarac, ali izvan okvira gola.

1' Počela je utakmica.