OSJEČANI SLAVILI I ZAKOMPLICIRALI BORBU ZA LIGU PRVAKA: / Pogled na tablicu HNL-a nikad nije bio uzbudljivi; Uživat ćemo do kraja

Bijelo-plavi vratili su se u igru za drugo mjesto

17.6.2020.
22:41
Davor Javorovic/PIXSELL

U posljednjem i najzanimljivijem susretu 29. kola Prve HNL u Gradskom vrtu Osijek je pobijedio Goricu 2-1.

Prvo poluvrijeme je donijelo inicijativu Osijeka, dok je Gorica igrala s pojačanom obranom. Osijek dolazi u vodstvo u 36. minuti pogotkom najboljeg strijelca hrvatske lige MirkaMarića koji nakon proigravanja Ndockyta desnom nogom pogađa desni kut gola.

Na početku drugog poluvremena Gorica ima odličnu priliku, ali Škorić u 47. minuti pogađa stativu. No Osijek povećava prednost nakon što u 56. minuti MihaelŽaper zabija za 2-0. Gorica u 92. minuti pogotkom strašnim golom Lovrića smanjuje na 2-1.

17.06.2020., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, NK Osijek - HNK Gorica. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Pred 1.833 gledatelja susret je u Gradskom vrtu sudio Zebec.

Zahvaljujući današnjoj pobjedi Osijek se učvrstio na petom mjestu ljestvice sa 49 boda koje vodi u Europu, dok je Gorica ostala na šestom mjestu sa 39 bodova.

U ranije odigranoj utakmici na Maksimiru Dinamo je sa 3-2 pobijedio Slaven Belupo.

UŽIVO

OSIJEK - GORICA 2:1

OSIJEK: Ivušić - Talys, Škorić, Majstorović - Silva, Jugović, Kleinheisler, Žaper - Ndoyckt, Bočkaj, Marić

GORICA: Kahlina - Mohammed, Steenvoorden, Jovičić, Čabraja - Maslowski, Babec - Dvorneković, Suk, Lovrić, Ndiaye

Rezultati by SofaScore

Kraj

93' GOOL Lovrić je zabio strašan gol. Prekrasno je iz 'zone Del Piero' zavrnuo i pospremio loptu u mrežu.

82' Ne promijeni li se rezultat čeka nas nikad luđa borba za drugo mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

62' Lovrića je pokušao, ali je Ivušić obranio.

57' GOOL Žaper je zabio nakon što je naletio na odbijanac. Bio je na pravom mjestu u pravo vrijeme.

51' Gosti su sve opasniji. Tukao j Lovrić, ali nije najbolje zahvatio loptu.

47' Čabraja je prošao Silvu i ubacio loptu u sredinu koju je pogodila Škorića te se na kraju od lijeve vratnice odbila u teren.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

35' GOOL Marić je zabio nakon što ga je Ndockyt je odlično proigrao na desnoj strani šesnaesterca, a prvi strijelac HNL-a je mirno prihvatio loptu krenuo prema Kahlini i iskusno ju potkopao i ubacio u mrežu.

29' Bočkaj je iz slobodnog udarca s 25 metar tukao malo pokraj desne vratnice.

27' Bočkaj je ubacio, lopta je došla od Škorića Škorića, koij je gađao desni kut, Kahlina je već bio svladan, ali ispred gol-linije se našao Suk i spriječio pogodak.

23' Marića s ruba kaznenog prostora, ali ravno u Kahlinu.

18' Dvorneković je proigrao Suka koji tukao sa sedam metara, ali lopta se od Škorića odbila u korner. Nakon ubačaja iz kuta glavom je probao Ndiaye, ali je to bio čoš pokušaj.

7' Škorić je pokušao glavom nakon prekida, ali neprecizno.

1' Počela je utakmica