RIJEKA PREGAZILA SLAVEN NA RUJEVICI I DOŠLA DO TREĆE POBJEDE ZAREDOM: / Čolak oduševio majstorijama

Junak Rijeke odigrao je sjajanu utakmicu

3.8.2019.
22:29
Nel Pavletic/PIXSELL

U dvoboju 3. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke bili bolij od Slaven Belupa s 3-1 (2-0). Rijeka je pred svojim navijačima došla i do treće pobjede u isto toliko kola, dok je Slaven ubilježio i treći poraz.

Gol i dvije asistencije

Riječani su u vodstvo došli u 24. minuti, kada se Mirko AntonioČolak iskrao obrani gostiju i prebacio istrčalog vratara, a u 29. minuti Čolak je okrunio odličnu igru u prvom dijelu dodavanjem za StjepanaLončara.

02.08.2019., stadion Rujevica, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, HNK Rijeka - NK Slaven Belupo. Damir Miskovic. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Tek što je počelo drugo poluvrijeme smanjio je IvanKrstanović u svom prvom dodiru s loptom jer je tek ušao u igru. Konačno rješenje i pobjedu Rijeke osigurao je IvanTomečak, na asistenciju Čolaka u 73. minuti.

Pred 4500 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Čuljak iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Čolak (24), 2-0 Lončar (29), 2-1 Krstanović (46), 3-1 Tomečak (73)

UŽIVO

Rijeka - Slaven Belupo 3-1

Rijeka: Prskalo, Tomečak, Punčec, Župarić, Halilović, Kvržić, Lepinjica, Lončar, Pavičić, Murić, Čolak

Slaven Belupo: Filipović, Božić, Radivojević, Iharos, Međimorec, Čanađija, Glavčić, Paracki, Puclin, Delić, Ejupi

Kraj

73' GOOL Acosty je ubacio, Čolak spustio, a Tomečak vrhunski reagirao i zabio.

46' GOOL Krstanović je zabio nekoliko sekundi nakon ulaska. Ejupi je ubacio, a Krstanović pucao prizemno, lopta je prošla ispod ruke Prskala.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

29' GOOL! Čolak je sjajno primio loptu i okrenuo braniča, uslijedio je precizan centaršut za Lončara i gol.

24' GOOL Kvržić je sjajno odigrao loptu u prostor, Čolak je pobjegao zadnjoj liniji obrane Slavena i lobom matirao vratara Filipovića

15' Nesporazum u obrani Slaven Belupa nije uspio iskoristiti Kvržić.

13' Glavčić je tukao s dvadesetak metara ravno u Prskala.

9' Halilović je odigrao za Lončara koji je gurnuo loptu za Pavičića u kazneni prostor, ali veznjak nije uspio doći do lopte.

1' Počela je utakmica.