DINAMO JE PRVAK HRVATSKE: / Modri slomili Slaven Belupo i osigurali 20. naslov šest kola prije kraja prvenstva

Dinamo je naslov proslavio bez svojih navijača jer BBB nisu došli u Koprivnicu

19.4.2019.
20:45

U susretu 30. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Dinama pobijedili Slaven Belupa s 1-0 (0-0) i time osvojili naslov prvaka. Dinamo je u Koprivnici pobjedom osigura naslov šest kola prije kraja jer imaju nenadoknadivih 23 boda više od Rijeke.

LUDNICA U SVLAČIONICI MODRIH: /

Dinamove zvijezde otpustile kočnice i pokazale kako se slavi naslov prvaka

Olmova vratnica

U prvom dijelu igrao se vrlo slab nogomet, a najveću šansu propustio je Petković u 45. minuti, ali je njegov šut iz blizine obranio vratar Filipović. No, tek što je počelo drugo poluvrijeme zabio je Amer Gojak na asistenciju Petkovića. U 54. minuti Olmo je pogodio vratnicu,a dokraja je Dinamo sačuvao minimalnu pobjedu.

Dinamo je naslov proslavio bez svojih navijača jer BBB nisu došli u Koprivnicu iz prosvjeda što se igra na Veliki petak.

Dinamo je prvak s 79 bodova ispred Rijeke (56), dok je Slaven ostao osmi s 26 bodova.

Pred 2500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Gojak (48)

Svi prvaci Hrvatske u nogometu:

1992 Hajduk 1993 Croatia 1994 Hajduk 1995 Hajduk 1996 Croatia 1997 Croatia 1998 Croatia 1999 Croatia 2000 Dinamo 2001 Hajduk 2002 Zagreb 2003 Dinamo 2004 Hajduk 2005 Hajduk 2006 Dinamo 2007 Dinamo 2008 Dinamo 2009 Dinamo 2010 Dinamo 2011 Dinamo 2012 Dinamo 2013 Dinamo 2014 Dinamo 2015 Dinamo 2016 Dinamo 2017 Rijeka 2018 Dinamo 2019 Dinamo

* - 14. veljače 2000. Croatia je promijenila ime u Dinamo

UŽIVO

SLAVEN BELUPO - DINAMO 0-1

Slaven Belupo: Filipović; Međimorec, Vidović, Goda, Čanađija, Bongongui, Jajalo, Dolček, Lima Cruz, Šarlija, Iharoš

Dinamo: Livaković; Moharrami, Perić, Lešković, Šitum; Gojak, Majer, Moro; Kadzior, Petković, Marin

Kraj

70' Čanađija je opalio s 18 metara, ali lopta je otišla preko vrata.

54' Tukao je Olmo s oko 25 metara metra i pogodio stativu.

48' GOOL Petković je sjajnim dodavanjem pronašao Gojaka, koji s desetak metara zabio bez problema.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Bongongui je odlično tukao s 20-ak metara, Livaković se ispružio, ali je lopt ana krjau otišla je malo pokraj gola.

35' Jajalo je tukao visoko preko gola iz slobodnog udarca.

25' Kadzior je ubacio s desne strane za Gojaku, a ovaj je tukao s desetak metara. Jedan od braniča a je skroz preusmjerio loptu, a vratar Filipović je sjajno obranio.

Nenad Bjelica Foto: Sanjin Strukic/PIXSELL

9' Bongongui, Jajalo i Cruz zakuhali su Modrima, ali se obrana snašla i očistila opasnost.

Sanjin Strukic/PIXSELL

7' Gojak je ubacio, ali nikoga nije bilo u petercu.

2' Jedan od najvećih talenata hr nogometa AntonioMarin igra za Modre od prve minute.

1' Kao što je poznato navijači Dinama nisu došli na utakmicu zbog Velikog petka.

1' Počela je utakmica.