HAJDUK RAZBIO INTER U ZAPREŠIĆU: / Gyrcso poslao loptu u rašlje, Caktaš zabio dva gola

Nogometaši Hajduka slavili su s3:0 u Zaprešiću kod Intera u sklopu 29. kola Prve lige.

14.4.2018.
20:44
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka s uvjerljivih su 3-0 (0-0) svladali Inter na gostovanju u Zaprešiću u pretposljednjoj utakmici 29. kola Prve HNL i tako se zadržali na osam bodova zaostatka za vodećim Dinamom koji je sa 2-0 u subotu slavio na gostovanju kod Cibalije.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično siromašno, ali se splitska momčad razigrala u drugom dijelu. Sva tri pogotka došla su u režiji i izvedbi dvojca Gyurcso - Caktaš. Mađarski napadač je u 59. minuti odličnim udarcem sa 15 metara iskosa s lijeve strane pogodio suprotni gornji kut zaprešićkog gola i doveo Hajduk u vodstvo. (Video)

Deset minuta poslije Gyurcso je srušen u kaznenom prostoru, a iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca precizan je bio Mijo Caktaš. (Video)

Isti je igrač u 79. minuti postavio konačnih 3-0. Po desnoj strani sjurio se Juranović, poslao povratnu loptu u srce kaznenog prostora, gdje je naletio Caktaš i preciznim udarcem matirao Mrmića. (Video)

U završnici dvoboja izravni crveni karton zaradio je igrač Intera Mato Grgić, koji je u izglednoj situaciju za postizanje pogotka klizećim startom zaustavio Zvonimira Kožulja.

Utakmicu na stadionu u ŠRC Zaprešić pratilo je oko 1000 gledatelja, a sudio je Fran Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Gyurcso (59), 0-2 Caktaš (69-11m), 0-3 Caktaš (79)

Crveni karton: Mato Grgić (Inter - prekršaj, 90+1)

UŽIVO:

INTER - HAJDUK 0-3

Hajduk: Letica, Borja, Hamza, Gyrcso, Radošević, Juranović, Caktaš, Said, Nižić, T. Bašić, Fomitschow. Klupa: Stipica, Futacs, Kožulj, Tičinović, Tudor, Ismajli, Filip

Inter: Mrmić - Haramustek, Grgić, Prenga, Čeliković - Šarić, Obeng - Vukčević, Postonjski, Rak - Ljubanović.

Kraj

79' GOOl Juranović je probio stranu, a zatim poslužio Caktaša koji je s 12 metara zabio pogodak. (VIDEO)

68' GOOL Haramustek je srušio Gyurcsa koji se sjurio prema golu domaćih. Jović pokazao je bijelu točku. Caktaš je bio precizan s bijele točke. (VIDEO)

60' GOOL Gyrcso je zabio za vodstvo. Tukao je s 18 metara te je pogodio suprotne rašlje, ali lopta se prije toga odbila od Haramusteka. (Gol pogledajte ovdje.)

58' Futacs je ušao umjesto Hamze i odmah je zaprjietio iz prvog dodira s loptom.

52' Pucao je Toma Bašić iz velike udaljenosti preko gola.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40' Grgić je presjekao novu izglednu priliku Hajduka.

33' Plete Hajduk mrežu oko Intervoh vrata, ali za sada ne uspijevaju pronaći put do mreže.

29' Poslije slobodnog udarca Ljubanović je glavom poslao loptu u mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa.

21' Hamza je dobio žuti zbog simuliranja u kaznenom prostoru.

15' Čeliković je tukao s preko 20 metara, ali Letica je bez poteškoća to obranio.

13' Udarac Gyurcsa s 20 metara otišao je kraj lijeve vratnice

5' Gyurcso je prošao po desnoj strani, ubacio je pred vrata, ali stoperi Intera očistili su ispred Saida.

1' Počela je utakmica.