KATASTROFA HRVATSKE U KOLNU! / Brazilci šokirali Kauboje i priredili senzaciju u Njemačkoj

Kauboji nisu uspjeli pobjediti Brazil i tako si znatno otežali posao u nastavku

20.1.2019.
17:00

U prvom susretu drugog kruga svjetskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj, hrvatska reprezentacija je u Koelnu neočekivano izgubila od Brazila 26-29 (13-17) ugrozivši plasmanu u polufinale.

Bila je to utakmica u kojoj Hrvatska nije imala pravo na pogrešku. Pobjeda je donosila nešto lakši put prema polufinalu, ali i osigurala osvajanje najmanje šestog mjesta koje osigurava plasman u kvalifikacije za olimpijske igre u Tokiju što je uoči SP-a označeno kao glavni cilj.

Nažalost, 'kauboji' su odigrali neobjašnjivo loše i upisali težak poraz nakon kojeg će biti iznimno teško ući u borbi za medalje.

Hrvatska je očajno ušla u utakmicu i već nakon 10 minuta je gubila s pet golova razlike, a Brazil je u jednom trenutku imao i +6 (11-5, 12-6). Na odmor se otišlo s brazilskim vodstvom 17-13. Kakva je bila naša igra u prvom poluvremenu najbolje pokazuje podatak kako smo protiv Španjolske u cijelom susretu primili 19 golova, a protiv Brazila u prvih 30 minuta čak 17 golova.

Totalni raspad sistema

Niti nastavak nije donio promjenu naše igre i Brazil je u 37. minuti imao novih šest golova prednosti (21-15). Tračak nade se pojavio osam minuta prije kraja kada smo smanjili na minus tri (23-26), a potom sa dva brza gola smanjili smo na svega pogodak zaostatka (25-26). Nažalost, četiri minute prije kraja Brazil je pobjegao na velikih tri razlike (28-25) i uspio je prednost obraniti do kraja.

U brazilskim redovima najefikasniji su bili Haniel Langaro s devet golova, Felipe Borges s pet golova, te Alexandro Pozzer sa četiri gola. Kod Hrvatske najefikasniji su bili Domagoj Duvnjak sa šest, te Luka Stepančić, Manuel Štrlek i Zlatko Horvat sa po pet bodova.

Hrvatskoj sada predstoje dvije najteže utakmice u skupini protiv Njemačke i Francuske i trebat će nam, po svemu sudeći, dvije pobjede za polufinale. 'Kauboji' će protiv Njemačke igrati u ponedjeljak u 20.30 sati, a protiv Francuske u srijedu u 18.00 sati.

Njemačka i Francuska imaju po pet bodova, dok je Hrvatska treća sa četiri boda. Španjolska i Brazil imaju po dva boda, a Island je posljednji bez bodova.

HRVATSKA - BRAZIL 26:29

HRVATSKA: Šego; Štrlek, Vida, Duvnjak, Musa, Stepančić, Karačić

BRAZIL: Almeida; Borges, Chiuffa, Toledo, Pozzer, Langaro, Teixeira

60' Gotovo je, Hrvatska je upisala poraz!

58' Zabio je Domagoj Duvnjak! Drama u Kolnu!

57' Zabija Brazil i lomi Hrvatsku euforiju!

55' Time out Hrvatska!

54' Zabija Brazil!

54' Zabija Vranković, vratila se Hrvatska iz mrtvih!

54' Drama! Zabio je Horvat!

53' Zabio je Karačić i zaradio dvije minute za Brazil!

52' Ponovno brani Stevanović!

51' Još jednom smanjuje Hrvatska!

49' Osmi pogodak Langaroa na utakmici!

49' Žuti karton za klupu Brazila!

47' Smanjuje Horvat nakon dugo vremena bez pogodaka!

44' Nemaju milosti Brazilci, ponovno pet razlike!

42' Zabili su Brazilci sa sedam metara za novo povećanje vodstva!

42' Horvat je uspio smanjiti prednost Brazila!

41' Zabija Teixeira s crte!

40' Vezala je Hrvatska dva pogotka, evo nas na minus 4!

39' Zabija Stepančić, njegov peti pogodak!

39' Novih šest razlike! Kauboji u velikim problemima!

37' Ponovno su zabili Brazilci na postavljenu obranu Hrvatske!

36' Almeida je Štrleku obranio sedmerac, ali je ovaj ipak ulovio odbijenu loptu i zabio!

35' Još jedan pogodak Brazila, evo ih ponovno na šest razlike!

34' Ponovno Borges, loše je otvorila Hrvatska i opet primila pogodak na prazna vrata!

33' Zabija Borges za povratak Brazila na plus 4!

33' Smanjuje Hrvatska!

31' Počelo je drugo poluvrijeme!

30' Poluvrijeme!

29' Ponovno je zabio Toledo!

28' Novi pogodak Štrleka! 3 od 3 za njega danas!

28' Teixeira ponovno podiže na plus 4!

26' Duvnjak je probio Almeidu za novi pogodak!

25' Ponovno zabija Langaro, Šego nemoćan!

25' Luka Stepančić zabija treći pogodak! On drži Hrvatsku u igri!

24' Nove dvije minuta za Brazila, ovaj puta Borges.

24' Štrlek zabija s mjesta pivota!

23' Sjajan pogodak Toleda s 9 metara!

23' Zabija sada i Cindrić!

22' Novi pogodak Langara za poveća vodstva Brazila!

21' Novi pogodak Stepančića!

20' Prošlo je prvo proigravanje na crtu i Musa je odmah zabio!

20' Nove dvije minute za Brazilce! Petrus mora van!

19' Prekrasna akcija Brazila, novih šest razlike! Zabio je Langaro!

18' Stepančić zabija za -5!

18' Odlaze Brazilci na šest razlike!

18' Borges ponovno zabija u prazan gol za novih 5 razlike!

17' Chiuffa je ostao sam na krilu i zabio za 5:9!

16' Odmah je Slišković zaradio i dvije minute! Prvo isključenje za Kauboje danas!

15' Žuti karton za Sliškovića!

14' Još jedan pogodak Duvnjaka, evo Kauboja na -3!

13' Gol s igračem više, zabio je Duvnjak!

13' Horvat je promašio sedmerac!

12' Prve dvije minuta za Brazilce na susretu. Prekršaj na Karačiću.

11' Nema kraja pogreškama, novi pogodak u prazan gol Hrvatske!

11' Toledo zabija za 3:7!

10' Tri razlike za Brazil, Červar zove time out!

9' Ponovno je obranio Šego jedan pokušaj Langara, ali Pozzer je skupio loptu i zabio za novih dva razlike!

9' Zabili su Brazilci, ali Hrvatska uzvraća brzim centrom i sada je 3:4!

8' Pokušaj Duvnjaka odlazi pored gola!

6' Štrlek smanjuje na jedan razlike!

5' Izgubljena lopta Hrvatske, Brazilci su zabili za vodstvo do dva razlike!

5' Pogreška Duvnjaka u napadu, ali Šego spašava stvar sjajnom obranom! Ostaje 1:2!

4' Vode Brazilci nakon kontre, sada je 1:2!

2' Duvnjak zabija za izjednačenje!

1' Zabili su Brazilci iz prvog napada za 0:1!

1' Počela je utakmica!