MEKSIKANCI BACILI SVJETSKE PRVAKE NA KOLJENA: / Moćni Elf pao na Lužnikiju, Lozano se pobrinuo za najveće iznenađenje na SP-u

Njemačka nogometna reprezentacija izgubila je po prvi put od 1982. na otvaranju Svjetskog prvenstva.

17.6.2018.
16:21

U susretu 1. kola F skupine SP-a u nedjelju su u Moskvi nogometaši Njemačke, koji brane naslov prvaka, protiv Meksika izgubili sa 0-1 (0-1). Pobjednički gol za Meksiko pao je u 35. minuti iz kontranapada, kojeg je poveo Javier Hernandez Chicharito, a u pogodak ga je pretvorio napadač PSV-a Hirving Lozano.

Uzbudljivo i bogato prvo poluvrijeme pripalo je Meksikancima, koji su zaprijetili već u 2. minuti, kada se napadač PSV-a Hirving Lozano probio u kazneni prostor, ali je njegov udarac uspio blokirati Jerome Boateng.

Nijemci su u 16. minuti bili blizu pogotka. Joshua Kimmich je ubacio u peterac za Khediru, kojemu je loptu s noge skinuo Salcedo. Četiri minute kasnije Timo Werner pokušava iz okreta sa 12 metara, ali lopta ide ravno u vratara Ochou.

Ipak, u 35. minuti Meksiko zasluženo vodi. Kontranapad, koji je poveo Javier Hernandez Chicharito, u pogodak je pretvorio Lozano.

Imali su Meksikanci u prvom poluvremenu još tri obečavajuća kontranapada, ali su ih "sprčkali". To im se moglo osvetiti u 39. minuti, kada je Toni Kroos iz slobodnog udarca sa 20 metara, uz malu pomoć vratara Ochoe, pogodio gredu.

Iako je Njemačka u nastavku prisilila Meksiko da se brani, izabranici Joachima Löwa teško su dolazili do prigoda. U 65. minuti Kimmich iz teške pozicije puca škaricama, ali lopta ide iznad gola. Potom je u 72. minuti Reusov volej sa osam metara iskosa bio neprecizan, a 76. Toni Kroos puca sa vrha kaznenog prostora, ali lopta prolazi tik uz vratnicu.

Posljednju prigodu Njemačka je imala u 89. minuti, ali pokušaj Maria Gomeza zaustavlja vratar Ochoa.

Meksikanci su dva puta zaprijetili iz kontranapada. U 57. minuti su se spetljali Javier Hernandez i Vela, a 82. je udarac Layuna sa 16 metara završio pored vratnice.

Drugi susret F skupine na rasporedu je u ponedjeljak u 14 sati, kada će igrati Švedska i Južna Koreja.

Uživo

Njemačka - Meksiko 0-1

NJEMAČKA: Neuer, Kimmich, Boateng, Hummels, Plattenhardt (Mario Gomez, 79), Kroos, Khedira (Reus, 60), Müller, Özil, Draxler, Werner (Brandt, 86).

MEKSIKO: Ochoa, Salcedo, Ayala, Moreno, Gallardo, Herrera, Guardado (Rafa Marquez, 74), Layun, Vela (Alvarez, 58), Lozano (Jimenez, 66), Hernandez.

STRIJELCI: 0-1 Hirving Lozano (35).

SUDAC: Alireza Faghani (Iran)

STADION: Lužnjiki

GLEDATELJA: 78.000

Kraj

91' Ochoa je još jednom bio na mjestu.

89' Nijemci su još jednom bili blizu pogotka, ali Ochoa je sačuvao svoju mrežu. Pokušaj Brandta je dirao vratnicu.

84' Kroos je opet tukao, Ochoa je uhvatio.

82' Layun je opasno zaprijetio.

80' Gomez je ušao umjesto Plattenhardta.

76' Kroos je tukao iz prve s vrha 16-erca, lopta je prošla malo pokraj gola. Kakva prilika!

74' Rafa Marquez je ušao u igru. Ovo mu je peti SP.

67' Nastavljju se nizati napadi pred Ochoinim golom. Werner i Draxler su zaprijetili, ali Elf još uvijek ne zna za pogodak.

65' Kimmich je atraktivno pokušao škaricama, ali je lopta otišla preko gola.

60' Reus je ušao umjesto Khedire. Otvara se Njemačka.

57' Meksikanci su bili vrlo blizu drugom pogotku.

55' Draxler je tukao s desne strane, Salcedo je blokirao i odbio u korner.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Kroos je iz slobodnjaka pogodio prečku.

35' GOOL Lozano je pokupio dodavanje Chicharita i poslao loptu u mrežu.

18' Chicharito je bio u izglednoj šansi, na kraju se kasno odlučio na udarac te su se ispred njega našla dva braniča Elfa i zaustavili prijetnju.

16' Kimmich je savršeno ubacio u peterac, Khediru je bio tamo, ali nije uspio doći do lopte. Bila je to izvrsna prilika,.

7' Hummels je tukao s vrha 16-erca, Ochoa je spremno dočekao njegov pokušaj.

1' Lozano je umalo zabio pogodak.

1' Počela je utakmica.