[VIDEO] MODRI SRUŠILI CIBALIJU U VINKOVCIMA: / Soudani s dvije golčine zagorčao život fenjerašima

Nogometaši Dinama slavilis u na gostovanju u Vinkovcima kod Cibalijeu sklopu 29. kola Prve HNL.

14.4.2018.
18:51
Davor Javorovic/PIXSELL

U susretu 29. kola Prve HNL u Vinkovcima su nogometaši Dinama svladali Cibaliju s 2-0 (0-0) i povećali svoju prednost na ljestvici.

Dinamo je napravio veliki korak ka naslovu prvaka teško izborenom pobjedom u završnici dvoboja kod "fenjeraša" Cibalije s 2-0.

Cibalia je već u 5. minuti imala ogromnu priliku, Galić je izbio sam ispred vratara Dinama, ali je njegov šut odsjeo na lijevoj vratnici. U 13. minuti je Soudani promašio najveću priliku za Dinamo u prvom dijelu. Dinamo je u 49. minuti ostao i bez ozlijeđenoga Gavranovića, a lider prvenstva, unatoč dominaciji, nije uspijevao doći niti do ozbiljnije prilike protiv "fenjeraša". Ipak, u 72. minuti Dinamo je postigao gol nakon što je Benković glavom spustio loptu od Al Hilala Soudania, a Alžirac atraktivno volejem u padu pogađa lijevi kut vrata Vinkovčana. (VIDEO)

U 84. minuti Dinamo ostaje bez još jednog napadača, a igru je zbog ozljede napustio Hodžić. U 88. minuti igrača Cibalije Vitaića su centimetri dijelili od izjednačenja nakon udarca glavom, a minutu kasnije junak dvoboja Soudani načinio je još jednu majstoriju - predriblao je dvojicu braniča domaćina i plasirao loptu pored vratara za konačnih 2-0. (VIDEO) Zagrebački sastav u četiri utakmice, otkad ga vodi Nikola Jurčević, nije primio gol.

Dinamo vodi s velikih 11 bodova prednosti ispred Hajduka, koji navečer igra kod Intera, dok je Cibalia ostala zadnja s 24 boda, koliko ima i Istra 1961

Pred 2300 gledatelja na stadionu Cibalije sudio je Strukan iz Splita.

Strijelci: 0-1 Soudani (72), 0-2 Soudani (89)

UŽIVO

CIBALIA - DINAMO 0:2

Cibalia: Šubarić - Karamarko, Peričić, Tomašević, Soldo - Plum, Muženjak - Miličević, Dabro, Galić - Barišić. Dinamo: Livaković - Rrahmani, Benković, Perić, Sosa - Doumbia, Gojak - Soudani, Gavranović, Ćorić - Hodžić.

Kraj

89' GOOL Soudani je zabio još jedan pogodak. Dobio je loptu između dvojice igrača, prevario ih je poslao loptu u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

83' Hodžić je morao izaći iz igre zbog ozljede. Fiolić je na travnjaku.

77' Ćorić je bio u dobroj prilici, mogao je riješiti utakmicu, ali je Šubarić obranio njegov udarac.

73' GOOL Soudani je efektnim udarcem s 15-ak metara donio vodstvo Modrima. To mu je 14 pogodak sezone. Dva više ima Rijekin Heber. Gol pogledajte ovdje.

57' Cibaliji su bodovi važni u borbi za opstanak jer su trenutno posljednjeplasirana momčad lige.

58' Nema prilika u nastavku.

49' Iz igre je zbog ozljede izašao Gavranović, u igri je Lecjaks.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

28' Gosti su uputili pet šuteva, a domaćini dva.

27' Galić je pokušao iznenaditi iz daljine, ali lopta je završila daleko od gola.

13' Soudani se našao oči u oči sa Šubarićem, ali nije uspio poslati loptu u mrežu jer ju je obranio domaći vratar.

4' Velika šansa za domaćina. Galić je iz kaznenog prostora pogodio desnu vratnicu, odbijenu je Barišić poslao u bliži kut, a Livaković brani.

3' Ćorić je zaprijetio i prisilio Šubarića na reakciju.

1' Počela je utakmica.

16:09 - Stigli su sastavi.