LUDNICA U KOPRIVNICI: / Splićani preokrenuli u sudačkoj nadoknadi i stigli do velike pobjede, pala dva crvena kartona

9.3.2019.
16:55
Pixell

Bio je ovo treći je to susret ove dvije momčadi u tekućoj sezoni, a prethodna dva završila su podjelom bodova

U utakmici 24. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupo s 2-1, iako su Splićani do 88. minute gubili s 0-1.

NEVIĐENA DISKRIMINACIJA: /

Kaos u Koprivnici, ulaznice za Hajduk prodavali samo stanovnicima pet županija

Nakon slabog prvog dijela u 56. minuti branič Hajduka Juranović ruši Delića u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Jović dosuđuje kazneni udarac i isključenje Juranovića. Penal je precizno izveo Matej Jelić i Slaven je poveo. No,u 68. minuti izjednačilo se brojačno stanje ekipa jer je igrač domaćina MatkoZirdum zaradio crveni karton u svom debiju za Slaven.

Spasili se poraza

Dvije minute prije kraja Hajduk se spasio prvog proljetnog poraza - Delić je nabacio, a u skoku je najviši bio Stanko Jurić, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade na ubačaj Jaira FranTudor glavom donosi potpuni preokret i pobjedu Hajduka.

Vodi Dinamo s 58 bodova, Hajduk je sada preskočio Goricu na petom mjestu s 37 bodova, a Slaven Belupo je sedmi s 22 boda.

Susret se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je pred 1200 gledatelja Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Jelić (57pen), 1-1 Jurić (88), 1-2 Tudor (90+3)

Crveni kartoni: Juranović (Haj, 56), Zirdum (Sla, 68)

UŽIVO:

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 1-2

Slaven Belupo: Filipović, Zirdum, Međimorec, Nowak, Vidović, Delić, Jajalo, Menalo, Puclin, Bogojević, Jelić. Klupa: Kurtanjek, Bongongui, Plantak, Dolček, Lima, Mladen, Karamarko. Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Svatok, Bradarić, Nejašmić, Palaversa, Jradi, Caktaš, Gyurcso, Jairo. Klupa: Duka, Tudor, Lopez, Jurić, Sahiti, Tahiraj, Delić.

Kraj

46' Utakmica se nastavila.

45' Poluvrijeme!

33' Žuti karton dobio je Zirdum koji je srušio Jaira.

31' Još jedna prilika za Hajduk, ponovno su glavni protagonisti bili Jairo i Jradi, ali nema pogotka.

29' Jradi je tukao s 18 metara u donji desni kut, Filipović brani.

22' Odličan izlazak Bijelih, Jradi je dao loptu za Bradarića koji šalje sjajan ubačaj pred vrata, tamo su bili Jairo i Jradi, netko je uspio zahvatiti loptu

16' Delić je ubacio s desne strane, lopta je došla do Jelića koji je s 15 metara pucao silovito, ali neprecizno.

9' Žuti karton dobio je Međimorec nakon što je srušio Bradarića koji je povukao izglednu kontru.

7' Zasad obje momčadi igraju oprezno, Hajduk je imao priliku preko Jradija, ali ništa ozbiljno.

1' Počela je utakmica!

Prije utakmice:

"Jako ozbiljno pristupamo ovoj utakmici, kao i svakoj drugoj, znamo da je to u posljednje vrijeme teško gostovanje i očekujemo zahtjevan susret", istaknuo je Hajdukov trener Siniša Oreščanin na konferenciji za medije uoči utakmice.

Strateg Bijelih ne može računati na Hamzu Barryja, Stipu Vučura i Tonija Teklića koji su ozlijeđeni. Trener Slaven Belupa Ivica Sertić u susretu protiv splitske momčadi sigurno neće moći računati na kartonirane Bačelić Grgića, Šarliju, Čanađiju i Godu.