LUDNICA U SANKT PETERBURGU: / Nigerijce minute dijelile do drugog kruga, Rojo spasio Argentince u samoj završnici

Hrvatska nogometna reprezentacija u zadnjem je dvoboju D skupine Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu pobijedila Island s 2-1 te će kao pobjednik skupine u osmini finala igrati 1.

26.6.2018.
21:53

U dvoboju 3. kola D skupine Svjetskog prvenstva Argentina je u Sankt Peterburgu pobijedila Nigeriju s 2-1 i prošla u osminu finala.

Argentinci su poveli golom Lea Messija (14), a za Nigeriju je izjednačio Victor Moses iz kaznenog udarca u 51. minuti. Četiri minute prije kraja Marcos Rojo na dodavanje Otamendija donosi pobjedu Argentini i svjetski doprvak je ipak u osmini finala. Opet to nije bila uvjerljiva predstava Argentinaca, koji su se doslovce provukli kroz ušicu igle i protiv Nigerijaca, a 30. lipnja ih u Kazanju čekaju Francuzi.

MARADONA U TOTALNOJ EKSTAZI: /

Pogledajte reakciju Malog zelenog na prvi Messijev gol u Rusiji

Messijeva majstorija

U 14. minuti konačno se na prvenstvu ukazao Leo Messi. Banega je uputio dalekometnu loptu u prostor, a Messi je primio loptu bedrom, lijevom nogom prošao braniča, a potom desnom uputio razantan udarac koji je svladao nigerijskog vratara. U 28. minuti Higuain ide jedan na jedan s vratarem, koji mu brani udarac, a u 34. minuti Messi iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane pogađa lijevu vratnicu.

U 50. minuti sudac svira kazneni udarac za Nigeriju nakon što je Mascherano rukama povlačio Baloguna pri izvođenju kornera. Victor Moses je sigurno realizirao kazneni udarac i poravnao na 1-1. U 76. minuti Nigerija je izvela protunapad, nakon kojeg Rojo igra rukom, ali sudac Cakir, uz pomoć VAR-a, ne svira i drugi jedanaesterac za za Afrikance. U 80. minuti Higuain je sam na sedam metara ispred, ali šalje loptu na gornji red tribina.

No, Argentince je spasio Marcos Rojo koji je dodavanje Nicolasa Otamendija s desne strane iz prve nogom s desetak metara smjestio neobranjivo u desni kut vrata.

UŽIVO

Nigerija - Argentina 1-2

Nigerija: Uzoho, Idowu, Ekong, Balogun, Omeruo, Ndidi, Etebo, Mikel, Musa, Moses, Iheanacho

Argentina: Armani, Mercado, Tagliafico, Mascherano, Rojo, Otamendi, Banega, Di Maria, Perez, Higuain, Messi

Kraj

86' GOOL Rojo spašava Argentinu.

81' Higuain je tukao, ali lopta je otišla visoko iznad gola.

77' Sudac Cuneyt Cakir konzultirao je VAR, i pokazao da nije bio penal.

76' Gaučosima je ostalo manje od 15 minuta da preokrenu rezultat.

63' Gaučosi u drugom dijelu još nisu imali niti jedan pokušaj.

51' GOOL Moses je zakucao loptu u mrežu iz penala donio izjednačenje Nigeriji.

50' Nakon pregledavanja snimke sudac je odlučio svirati penal u korist Nigerije.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

39' Angel Di Maria primio odličan pas u kaznenom prostoru, ali je branič uklizao i blokirao njegov pokušaj.

34' Kakva prilika za Argentinu, Messi je iz slobodnjaka pogodio vratnicu

19' Higuain je pucao u okvir gola

14' GOOL Messi je zabio nakon što ga je Banega savršeno uposlio.

10' Etebo je tukao s ruba 16-erca, ali je lopta otišla iznad gola.

8' Tagliafico je tukao iz slobodnjaka lijevo od gola.

5' Gaučosi dominiraju u početnim minutama. Imaju preko 70 posto vremena loptu u svom posjedu.

1' Počela je utakmica.