VALENCIA ŠOKIRALA BARCU U FINALU KUPA: / Messi i društvo ostali bez dvostruke krune, navijači razapeli Rakitića, traže njegov odlazak

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je do 76. minute za Barcelonu

25.5.2019.
22:48

Nogometaši Valencije pobjednici su ovosezonskog natjecanja za Španjolski kup, oni su u finalu igranom u subotu na stadionu Benito Villamarin u Sevilli svladali Barcelonu sa 2-1 (2-0).

Valenciju su do prednosti od 2-0 u prvom poluvremenu doveli Gameiro (21) i Rodrigo (33), a u nastavku je Messi (73) uspio samo smanjiti na konačnih 2-1.

Prvi trofej od 2008.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je do 76. minute za Barcelonu kojoj je ovo bio šesti uzastopni nastup u finalu Kupa. Katalonci su prije ovoga poraza četiri puta zaredom osvajali Kup (2015-2018), a posljednji su poraz doživjeli u finalu 2014. od Reala iz Madrida.

Za Valenciju je ovo osmi naslov u Kupu, a prvi nakon 2008. godine. Barcelona je ostala na 30 osvojenih Kupova po čemu je španjolski rekorder.

Uživo

Valencia -Barcelona 1:2 (Gameiro 21', Rodrigo 33')

73' GOOL Messi je zabio za 1-2. Nakon ubačaja iz kornera došao je do odbijanca i lako pospremio loptu u mrežu.