POZNATI SVI POLUFINALISTI LIGE PRVAKA: / Modrić i Real obranili prednost na Anfieldu, City opet slavio i uništio snove Borussiji Dortmund

Real će u polufinalu igrati s Chelseajem, a Manchester City s PSG-om

14.4.2021.
22:48

Nogometaši Real Madrida i Manchester Citya pridružili su se PSG-u i Chelseaju u polufinalu ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Real je na gostovanju u Liverpoolu sačuvao prednost od 3-1 iz prve utakmice, a Manchester City je i u Dortmundu svladao Borussiju s 2-1, baš kao i u prvom dvoboju.

Borussia je do vodstva došla već u 15. minuti pogotkom 17-godišnjeg Engleza JudeaBellinghama, ali su gosti preokrenuli rezultat u nastavku. Izjednačujući pogodak postigao je Riyad Mahrez u 55. minuti iz kaznenog udarca, nakon što je Emre Can sam sebe pogodio u ruku u kaznenom prostoru. Pobjedu Guardiolinoj momčadi donio je PhilFoden preciznim i snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 75. minuti.

Modrić odigrao cijelu utakmicu

Real Madrid je na Anfieldu uspio sačuvati svoju mrežu, podjednako zahvaljujući sjajnim obranama svog vratara Courtoisa, kao i promašajima Liverpoolovih nogometaša.

LukaModrić je odigrao cijelu utakmicu u kojoj je prvenstveno bio posvećen obrambenim zadacima koje je obavio besprijekorno i po sedmi put u karijeri s "kraljevskim klubom" stigao do polufinala Lige prvaka koju je osvojio u četiri navrata.

U prvim dvobojima polufinala Paris Saint-Germain će ugostiti Manchester City, a Real Madrid će biti domaćin Chelseaju.

Prve polufinalne utakmice na rasporedu su 27. i 28. travnja, a uzvrati će biti odigrani 4. i 5. svibnja.

Finale Lige prvaka bit će odigrano 29. svibnja na Olimpijskom stadionu Ataturk u Istanbulu.

UŽIVO Liga prvaka, četvrtfinale

Liverpool - Real Madrid 0:0 (1:3)

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Kabak, Phillips, Robertson; Fabinho, Milner, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane.

Real Madrid: Courtois; Valverde, Militao, Nacho, Mendy; Casemiro, Kroos, Modrić; Asensio, Vinicius y Benzema

Borussia Dortmund - Manchester City 1:2 (1:2)

BorussiaDortmund: Hitz, Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro, Can, Dahoud, Bellingham, Reus, Knauff, Haaland.

ManchesterCity: Ederson, Walker, Stones, Dias, Zinchenko, Rodri, Gundogan, De Bruyne, Mahrez, Foden, Bernardo.

90' Utakmica u Dormtundu je završila. City ide na PSG u polufinalu.

90' Igra se sudačka nadoknada. Čini se da je sve gotovo.

87' Evo u čemu je tajna Realova uspjeha:

83' Pritišće visoko Liverpool u samoj završnici susreta što otvara Realu priliku za kontranapad.

79' Real sve drži pod kontrolom i teško da će Redsi doći do preokreta ako se ovako nastavi.

75' GOOL City je poveo s 2:1 i praktički osigurao polufinale. Foden je svladao golmana solo akcijom. Pogledajte gol ovdje.

70' Jota je bio u prilici, no upisao je samo novi promašaj za Redse. Imat će za čim žaliti Klopp i društvo ako ne prođu u polufinale.

65' Vinicius je imao dobru priliku, izbio je sam ispred Alisona, no tukao je ravno u njega.

61' Još uvijek nema golova na Anfieldu, vrijeme ide u korist Real Madrida kojeg u polufinalu već čeka Chelsea.

55' GOOL Riyad Mahrez je realizirao penal i sada je 1:1 u Dortmundu. Ovdje pogledajte spornu situaciju i pogodak.

46' Firmino je odmah imao veliku priliku. Tukao je je s lijeve strane s nekoliko metara, ali Courtois je zaustavio njegov pokušaj. Ovdje pogledajte njegov pokušaj.

46' Nastavile su se utakmice. Ostanu li ovakvi rezultati Real i Borussia idu u polufinale.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Liverpool je bio bolji u prvih 45 minuta, ali nije uspio zabiti.

45' Mane je pao u 16-ercu, ali nema govora o kaznenom udarcu.

42' Liverpool je imao sada dvije prilike. Prvo je Salah zaprijetio, a potom i Wijnaldum.

39' Liverpool je uputio dva udarca u okvir gola, a gosti jedan.

36' Posjed lopte je gotovo izjednačen.

35' Nema ozbiljnijih prilika. Dosta se čvrsto igra u zadnjih nekoliko minuta. Velika je borba na travnjaku.

32' Kroos igra na impresivnoj razini ove sezone.

24' Casemiro je napravio grub prekršaj nad Milnerom i zaradio odmah žuti karton.

20' Benzema je pogodio vratnicu. Milimetri su dijelili Madriđane do vodstva. Ovdje možete pogledati njegov pokušaj.

16' GOOL Borussia je povela protiv CItyja golom Juda Bellinghama. Ovdje ga pogledajte.

14' Stigao je zanimljiv podatak:

11' Još jedna velika obrana Courtoisa. Milner je gađao gornji lijevi vratarov kut, ali se ovaj ispružio i spasio Real.

9' Modirć je pokušao, ali je njegov udarac od Kabaka završio u korneru.

6' Liverpool je žestoko napao od prve sekunde susreta, ali za sada ne nalaze put do mreže.

2' Salah je skoro zabio, ali je Courtis zaustavio njegov udarac u iz 100 postotne prilike. Ovu akciju pogledajte ovdje.

1' Počele su utakmice.

20:45 - Navijači Liverpoola obrušili su se na autobus Reala dok je kretao prema Anfieldu.

20:14 - Trener Real Madrida Zinedine Zidane u ne može računati na bitne igrače u svojoj momčadi. Već su ranije "izvan stroja" zbog ozljeda bili Varane, Vasquez, Hazard i Carvajal, a kapetan Sergio Ramos koji je pozitivan na koronavirus.

20:12 - U prvim utakmicama nogometaši Real Madrida i Manchester Cityja ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala Lige prvaka. Kraljevski klub je na stadionu Alfredo Di Stefano pobijedio Liverpool sa 3:1 uz asistenciju kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića, dok je City na Etihadu porazio Borussiju Dortmund sa 2:1.