NIZOZEMSKA U LUDOJ UTAKMICI TEK U PRODUŽECIMA POBIJEDILA ENGLEZE: / Oranje nakon 120 minuta igre izborile finale s Portugalom

Pitanje pobjednika riješeno tek u završnici

6.6.2019.
20:58
Profimedia, TEMP Rex Features

Nogometaši Nizozemske drugi su finalisti Lige nacija. Oni su u polufinalu su nakon produžetaka pobijedili Englesku rezultatom 3:1 i izborili finale u kojem će im protivnik biti Portugal.

Engleska je povela u 31. minuti golom Marcusa Rashforda iz jedanaesterca, a izjednačio je Matthijs de Ligt u 73. minuti. U 97. minuti Nizozemci su poveli nakon autogola Kaylea Walkera, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Promes u 114. minuti.

Nizozemci su bili bolji u većem dijelu prvog poluvremena. Imali su veći posjed lopte i bolje prilike, no jedini gol u prvih 45 minuta zabili su Englezi i to u 31. minuti iz kaznenog udarca. Matthijs de Ligt je načinio veliku pogrešku oborivši Rashforda, francuski sudac Clement Turpin je dosudio jedanaesterac kojeg je sam izveo Rashford.

Daley Blind I Raheem Sterling

U drugom dijelu prvu veliku priliku imali su Englezi u 53. minuti kada je Sanchio sa svega nekoliko metara glavom pucao ravno u golmana. Samo minutu kasnije sjajnu priliku je imao Depay, no niti on nije najbolje pucao.

Nizozemska je ipak izjednačila u 73. minuti golom Matthijsa de Ligta nakon što je Depay ubacio iz kornera. De Ligt je najviše skočio i zabio glavom za 1-1 poništivši tako englesko vodstvo, ali i svoju pogrešku kod jedanaesterca. Samo šest minuta kasnije Nizozemci su mogli okrenuti rezultat, sjajnu priliku je zapucao Van de Beek prebacivši gol.

VAR je ponovno imao posla

Engleska je u 84. minuti zabila drugi pogodak nakon sjajne akcije koju je završio Jesse Lingard, međutim gol je poništen nakon pregleda VAR-om zbog zaleđa. Samo dvije minute kasnije VAR je ponovo bio u akciji, Nizozemci su tražili kazneni udarac zbog igranja rukom, ali suci nisu tako mislili. U sudačkoj nadoknadi Depay je imao zicer za pobjedu, ali je očajno pucao pa je susret ušao u produžetke.

Pobjednik odlučen u produžecima

U dodatnih 30 minuta Englezi su s dvije katastrofalne pogreške poklonili suparniku pobjedu, a tragičari su postali John Stones i Ross Barkley.

U 97. minuti Nizozemci su iskoristili veliku pogrešku Stonesa koji se poigravao kao posljednji igrač obrane, Depay mu uzeo loptu, njegov udarac Pickford je obranio, ali Promes uz pomoć Walkera zabija za 2-1.

U 114. minuti vidjeli smo još veću glupost, Barkley je u pokušaju da vrati loptu svom vrataru dodao do Depaya koji je odmah dodao Promesu kojem nije bilo teško zabiti u prazna vrata za 3-1.

Nizozemska će u finalu igrati protiv Portugala koji je u srijedu pobijedio Švicarsku sa 3-1. Junak polufinalnog susreta igranog u Portu bio je Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo

Napadač talijanskog prvaka Juventusa doveo je Portugal u vodstvo u 25. minuti iz slobodnog udarca, a potom u samoj završnici susreta golovima u 88. i 90. minuti razriješio pitanje pobjednika. Strijelac za Švicarsku bio je Ricardo Rodriguez (56-11m).

Finalni ogled između Nizozemske i Portugala na rasporedu je u nedjelju u 20.45 sati u Portu, dok će istog dana Švicarska i Engleska igrati za treće mjesto u Guimaraesu u 15.00 sati.

Hrvatska je u premijernom izdanju Lige natjecanja nastupila u elitnom razredu u skupini 4 u kojoj je osvojila posljednje mjesto iza Engleske i Španjolske. "Gordi Albion" je prvom mjestom izborio završni turnir, a 'Vatreni' su trećim mjestom pali u niži razred natjecanja Ligu B, a ždrijeb će biti u siječnju ili veljači iduće godine.

Netherlands - England Rezultati uživo

UŽIVO

NIZOZEMSKA - ENGLESKA 3:1

115' Kraj utakmice, Nizozemska ide u finale s Portugalom!

114' GOL Nizozemska vodi 3:1, gol vrijedan plasmana u finale zabio je Promes koji je pospremio loptu u praznu mrežu nakon asistencije Depaya.

110' Još se igra samo pet minuta, porasla je napetost na terenu. VanDe Beek je dobio žuti karton.

106' Počeo je drugi dio produžetaka.

105' Gotov je prvi produžetak.

101' Sterling je pao u kaznenom prostoru Nizozemske, ali sudac ne pokazuje na bijelu točku.

97' GOL Nizozemska je povela autogolom Engleza. Walker je skrenuo Propperov na putu u mrežu.

93' Opasno je bilo pred engleskim golom, ali John Stones čisti loptu s gol linije.

91' Počeo je prvi dio produžetaka.

90' + 7' Gotov je regularni dio, pobjednik će se odlučivati u produžecima. Ili jedanaestercima ako će do njih doći.

90' + 5' Velika prilika za Nizozemsku, Depay je bio u izvrsnoj situaciji, ali njegov udarac ide visoko iznad gola.

90' Igrat će se čak sedam minuta sudačke nadoknade, hoćemo li vidjeti gol koji odlučuje pobjednika?

83Jesse Lingard je zabio za 2:1, ali njegov pogodak poništio je VAR.

73' GOL Pritisak Nizozemske se isplatio, zabio je Matthijs De Ligt! Depay je ubacio iz kornera, a De Ligt zabio glavom.

70' Još je 20 minuta do kraja, a Nizozemci sve više i više prijete. Hoće li ih opet Englezi iznenaditi?

65' Ponovno pokušava De Roon, aliengleski braniči blokiraju.

55' Nizozemci prijete. De Roon puca, ali Pickford izvrsno brani.

50' Bolje su Englezi ušli u nastavak susreta i odmah pokušavaju zabiti drugi gol. Nizozemci se brane.

46' Pod poluvremenom je ušao Harry Kane umjesto Rashforda.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

40' Engleze je ohrabrio pogodak pa su počeli prijetiti, ali Nizozemci su koncentrirani u obrani.

32' GOL Engleska vodi, zabio je Marcus Rashford iz jedanaesterca koji je skrivio De Ligt.

23' Dominacija Nizozemaca koji su u nekoliko navrata bili blizu pogotka, ali mreža se nije tresla.

13' Nizozemci imaju inicijativu na startu utakmice, ali ne uspijevaju probiti Engleze.

0' Počela je utakmica.

Nizozemska i Engleska u četvrtak se sastaju u utakmici polufinala Lige nacija, a pobjednika u finalu čeka Portugal koji je izbacio Švicarsku.

U početnim sastavima bilo je nekoliko iznenađenja. Prvi napadač Engleske Hary Kane ostao je na klupi, a kapetan Engleske je Raheem Sterling. Kod Nizozemaca u napadu su Memphis Depay, Steven Bergwjin i Ryan Babel, a u sastavu su i uzdanice Ajaxa Frenkie de Jong i Matthijs de Ligt.