ORLOVI STIGLI DO PRVE POBJEDE: / Kolarov projektilom probio Navasa za veliko slavlje na tribinama

U drugoj utakmici E skupine večeras u 20 sati u Rostovu na Donu sastaju se Brazil i Švicarska.

17.6.2018.
16:01

U susretu 1. kola E skupine SP-a u nedjelju su u Samari nogometaši Srbije svladali Kostariku sa 1-0 (0-0). Srbija je do pobjede došla u 56. minuti iz prekida. Branič Aleksandar Kolarov je iz slobodnog udarca sa 25 metara odlično pogodio "rašlje".

U siromašnom prvom poluvremenu obje reprezentacije imale su po jednu priliku. Prvo je u 12. minuti branič Kostarike Gonzalez, nakon kornera, iz blizine pucao glavom, ali je lopta otišla iznad gola. Jedinu prigodu Srbija je imala u 27. minuti kada je Kolarov dugom loptom pronašao Sergeja Milinkovića-Savića, čiji je udarac sa 11 metara išao ravno u vratara Navasa.

Srbija je bolje krenula u nastavak i u 56. minuti je povela iz prekida. Branič Aleksandar Kolarov je iz slobodnog udarca sa 25 metara odlično pogodio "rašlje". Prehodno je u 51. minuti Mitrović propustio stopostotnu priliku. Mitrović je, nakon duplog pasa sa Milinkovićem-Savićem, izašao sam pred vratara Navasa, koji je odlično obranio njegov pokušaj.

Imala je Srbija još dvije prigode da "podeblja" pobjedu. U 76. minuti Filip Kostić je loše reagirao, a u 87. Mitroviću je izbijena lopta u ključnom trenutku. Reprezentacija Kostarike, koja je bila najugodnije iznenađenje prošlog SP-a kada je stigla do četvrtfinala, u drugom poluvremenu nije stvorila niti jednu gol-šansu.

UŽIVO:

Kostarika - Srbija 0-1

Kostarika: Navas - Gonzalez, Duarte, Acosta, Gamboa, Calvo – Guzman, Borges, Ruiz, Venegas – Urena.

Srbija: Stojković - Ivanović, MIlenković, Tošić, Kolarov - Matić, Milivojević - Tadić, Milinković-Savić, Ljajić - Mitrović.

Kraj

98' Mitroviću je spasio VAR. Nakon pregleda snimke umjesto crvenog dobio je žuti.

90+ Zaiskrilo je na samom kraju utakmice.

78' Srbija je imala još nekoliko dobrih prilika, no Navas je to sve zaustavio.

56' GOOL Kolarov je zabio iz slobodnog udarca s preko 20 metara.

50' Mitrović je izbio pred Navasa, no vratar Reala uspio mu je obraniti udarac. Bila je to izvrsna prigoda Srbije.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' Milinković-Savić pokušao je škaricama, Navas je uhvatio, a potom se oglasio sudaca i svirao zaleđe.

42' Calvu se otvorilo dosta prostora, ali njegov udarac s vrha 16-erca završio je pored gola.

35' Kolarov ubacio iz slobodnog udarca u kazneni prostor, ali je Navas prvi došao do lopte.

27' Milinković-Savić je tukao ljevicom unutar kaznenog prostora, ali Navas je pokupio loptu.

25' Srbija dominira posjedom lopte. Za sada su obje momčadi imale po par izglednih prilika.

3' Stojković je skrenuo u korner izglednu priliku Kostarikanaca.

1' Počela je utakmica.