ISTRA ŠOKIRALA HAJDUK: / Splićani izgubili treću prvenstvenu utakmicu zaredom, Caktaš veliki tragičar Bijelih

Nogometaši Hajduka gostovali su na Aldo Drosini u okviru 10. kola Prve HNL

31.10.2020.
18:54
Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su na svom terenu Hajduk sa 1-0 (0-0) u utakmici 10. kola Prve HNL i pobjegli s dna prvoligaške ljestvice. Pogodak za drugu pobjedu Puljana u ovoj prvenstvenoj sezoni postigao je MatejVuk u 87. minuti. U 76. minuti je kapetan Hajduka Mijo Caktaš promašio kazneni udarac.

NAVIJAČI KONAČNO DOBILI ODGOVOR: /

Iz Hajduka otkrili zašto nema prijenosa utakmice iz Pule

Istra 1961 se sa osam bodova sa zadnjeg, desetog mjesta vinula na sedmu poziciju, odmah iza Hajduka koji je ostao šesti sa deset bodova. Vodeći Dinamo ima 22 boda, a Gorica i Osijek ih imaju po 16. Četvrta je Rijeka sa 12 bodova iz šest nastupa.

Nakon početnih prijetnji Hajduka koje su došle nakon ubačaja Gyurcsa, Puljani su zaredali s tri opasne situacije pred vratima Splićana u razdoblju od sedam minuta. Prvo je u sedmoj minuti, nakon ubačaja s desne strane, Mijo Caktaš skrenuo loptu i umalo prevario svog vratara Posavca.

Potom je u 13. minuti Čulina uspio blokirati udarac Gržana koji je pobjegao obrani Splićana po desnoj strani, da bi minutu poslije Bosančić glavom pucao nakon ubačaja iz kuta, lopta je išla uz gol-crtu, ali je nije bilo igrača Istre koji bi je gurnuo u mrežu.

U 17. minuti prvu pravu priliku stvorila je gostujuća momčad. Nakon ubačaja Jakoliša lopta se odbila do Caktaša koji je uspio pucati glavom, ali je Hujber izbio loptu na gol-crti. Osam minuta poslije kombinirali su Jradi i Jairo, potonji je pucao sa 15-ak metara, ali je pogodio u dobro postavljenog vratara Istre Lovru Jurića.

31.10.2020., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Istra 1961 - HNK Hajduk. Trener Hajduka Hari Vukas Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Do kraja sadržajnog prvog dijela još po jedna prilika na svakoj strani. U 39. minuti su Diamantakos i Gyurcso sve pripremili za Caktaša, ali je udarac Hajdukova kapetana sa desetak metara završio u Bosančićevom bloku.

Dvije minute poslije Gržan je mogao donijeti prednost Istri. Izbio je sam pred Posavca nakon dodavanja Špoljarića, ali je pucao pokraj vratnice.

Hajduk je u drugom poluvremenu krenuo još aktivnije po pogodak. Najbliži tome Splićani su bili u 60. minuti, ali je Diamantakos iz blizine poslao loptu pokraj vratnice nakon ubačaja Čoline.

Grk se za promšaj iskupio 15 minuta poslije, kad je izborio kazneni udarac. Njegov šut je Galilea zaustavio rukom pa je Tihomir Pejin nakon pregledavanja snimke i na intervenciju VAR-a pokazao na bijelu točku. Mijo Caktaš je bio izvođač, Jurića je poslao u jednu stranu, loptu u drugu, ali je promašio vrata.

Deset minuta poslije Splićane je stigla kazna. Blagojević je ubacio, Galilea pucao, ali je Posavec uspio obraniti šut španjolskog braniča. Međutim, na odbijenu loptu je prvi došao Matej Vuk i sa šest metara je poslao u nebranjenu mrežu.

Do kraja dvoboja Puljani su se bez poteškoća uspjeli obraniti i doći do velike pobjede, a Hajduk je doživio i treći uzastopni poraz.

Utakmica Istre 1961 i Hajduka odigrana je na stadionu Aldo Drosina u Puli, a sudio je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

UŽIVO

Istra 1961 - Hajduk 1:0

ISTRA: Juric, Hujber, Gonzalez, Bosančić, Gržan, Galilea, Guzina, Špoljarić, Vuk, Halilović, Blagojević. Klupa: Paus-Kunšt, H. Kim, Fuentes, Navarro, G. Kim, Perera, Sane, Lončar, Lisica

HAJDUK: Posavec, Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina, Jurić, Jradi, Caktaš, Jairo, Gyurcso, Diamantakos. Klupa: Ljubić, Dimitrov, Nejašmić, Simić, Nayir, Čuić, Dolček, Todorović, Teklić.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj

90' Igrat će se još sedam minuta. Ušao je Nejašmić umjesto Jurića te Dimitrov umjesto Gyurcsa.

88' U VAR sobi se provjeravlo je li je bilo zaleđe prilikom prvog dodavanja u šesnaesterac Hajduka kod pogotka domaće momčadi.Nakon provjere odlučeno je da pogodak ostaje.

86' GOOL Nakon centaršuta Blagojevića pucao je Galilea, Posavec je obranio, ali lopta se opet odbila do Galilea, koji je dodao do Vuka, a ovaj je sa šest metara imao lagan posao.

81' Treća promjena u sastavu Hajduka. U igru je ušao Dolček umjesto Diamantakosa.

76' Caktaš je imao priliku dovesti Bijele u vodstvo nakon što je već propustio dvije dobre prilike. Ovaj put bio je neuspješan s bijele točke.

72' Guzina je na 12 metara prsima primio ubačaj s desne strane, pucao je iz dobre pozicije, ali Jakoliš je blokirao loptu

67' Ušao je Teklić umjesto Jradija te Umut Nayir umjesto Jaira.

49' Caktaša je tukao s 18 metera, lopta je odskočila ispred Jurica, ali uspio je vratar Istre obraniti.

Kraj prvog poluvremena

41' Špoljarić je proigrao Gržana na desnoj strani, a ovaj se sjurio sprema vratima, pucao je s ruba 16-erca, ali nije pogodio okvir vrata.

35' Hajduk je bio u dobroj situaciji, ali je Gyurcso loše odigrao prema Diamantakosu.

31' Prijenos utakmice na Arena Sportu nije započeo zbog tehničkih problema.

29' Snažno je tukao Halilović s oko 20 metara, otišlo je malo preko vrata.

25' Pucao je Jairo s 15 metara nakon što se oslobodio Hujbera, ali nije to bio dovoljno snažan udarac pa je vratar Istre s lakoćom pokupio loptu.

7' Nakon ubačaja s desne strane Caktaš je umalo zatresao vlastitu mrežu.