DINAMO RAZBIO ISTRU UZ GOLČINU OLMA: / Modri odradili svoj dio posla, za proslavu naslova čekaju rasplet na Rujevici

Nogometaši Dinama već u subotu mogu osigurati naslov prvaka

13.4.2019.
16:04
Dusko Marusic/PIXSELL

U dvoboju 29. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Dinama slavili protiv Istre 1961 s 4-0 (2-0) i stigli nadomak potvrde naslova. Zagrebačka momčad je pobjedom u Puli stekla uvjete da već danas potvrdi naslov, ukoliko Rijeka večeras ne svlada Inter.

U 20. minuti iz gužve je pogodio Arjan Ademi, a minutu prije kraja poluvremena Mislav Oršić je iskosa prevario vratara Istre Ćondrića, koji je očekivao centaršut. U drugom dijelu je dvaput pogodio Španjolac Dani Olmo (65, 73).

Dinamo vodi s 76 bodova, Rijeka ima 53. a Istra 1961 je pretposljednja s 18 bodova.

Pred 1500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Bel iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Ademi (20), 0-2 Oršić (44), 0-3 Olmo (65), 0-4 Olmo (73).

UŽIVO

Istra 1961 - Dinamo 0-4

Istra: Čondrić - Grujević, Julio, Rufati, Pavić - Lončar, Burić - Maicon, Iglesias, Regan - Mierez

Dinamo: Zagorac - Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Rrahmani - Šunjić, Ademi - Atiemwen, Olmo, Oršić - Gavranović

Kraj

73' GOOL Stojanović je prošao desnom stranom i ubacio za Olma, veznjak ovaj put nije imao težak posao te je dao svoj drugi pogodak na utakmici.

65' GOOL Olmo je tukao s desne strane iskosa s oko 25 metara te je pogodio suprotan kut Čondrićeva gola.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' GOOL Oršić je povisio vodstvo gostiju. Probio se po lijevoj strani, svi su očekivali centaršut, ali je on imao drugačije planove te je sam pospremio loptu u meržu.

43' Dinamo je uputio pet udaraca u okvir gola, Istra niti jedan.

21' GOOL Oršić se sjurio o u šesnaesterac Istre nakon čeka je pronašao Ademija, koji nije imao težak posao.

8' Modri su od početka preuzeli incijativu.

1' Počela je utakmica.