Pravilnik upotrebi kolačića

KVALIFIKACIJE ZA EURO

HRVATSKA – SRBIJA 27-23: Kauboji u Zadru pokazali svoje pravo lice – Hrvatska pregazila Srbiju i plasirala se na Euro

Hrvatska je danas u Zadru odigrala drugu utakmicu protiv Srbije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo

Hrvatski rukometaši su dva kola prije kraja osigurali nastup na završnom turniru Europskog prvenstva 2020. godine, zahvaljujući pobjedi nad Srbijom 27-23 (17-11) u dvoboju 4. kola skupine 2 kvalifikacija za EP, koji je odigran u nedjelju pred oko 7000 gledatelja u zadarskoj dvorani Krešimira Ćosića.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Manuel Štrlek sa osam pogodaka i Domagoj Duvnjak sa četiri gola i četiri asistencije. Po tri pogotka postigli su Josip Božić-Pavletić i Marko Mamić. Strijelce gostiju predvodili su sa po tri gola Pušica, Pešić, Nemanja Ilić i Zelenović.

Raspoloženi Manuel Štrlek

Početnu prednost Srbije (0-2) Hrvatska je preokrenula zahvaljujući raspoloženom Manuelu Štrleku, koji je postigao pet od prvih sedam pogodaka Hrvatske. Kapetan Domagoj Duvnjak se prometnuo u glavnog razigravača pa je zahvaljujući njegovim asistencijama naša reprezentacija po prvi put došla do najvećih šest pogodaka prednosti u 20. minuti (13-7). S tom je zalihom Hrvatska dočekala i početak drugog poluvremena.

Nakon osam minuta igre u nastavku gosti su se primaknuli na tri gola zaostatka (18-15), ali to je bilo i najviše što su se uspjeli približiti, za što su se zajednički pobrinuli čvrsta obrana i raspoloženi vratar Filip Ivić. Granica od šest golova razlike ostala je neprobojna za naše rukometaše koji su se na kraju zaustavili na plus četiri (27-23).

Uživo: HrvatskaSrbija 27-23

HRVATSKA: Šego – Štrlek, Božić Pavletić – Musa – Mamić, Duvnjak, Stepančić.

SRBIJA: Milosavljev – N. Ilić, Vorkapić – Marsenić – Mošić, Kukić, Zelenović

27-22Zelenović smanjuje zaostatak Srbije.

27-21 – Novi pogodak Marka Mamića.

26-20 – Drugi pogodak Jake Vrankovića za plus šest.

25-20 – Ilić zabija iz sedmerca.

24-19Mošić smanjuje na pet razlike.

24-18 – Karačić povećava vodstvo Hrvatske.

23-18 – Srbija postiže pogodak iz sedmerca.