HRVATSKA – ITALIJA 28-20: / Hrvatska pregazila Italiju u posljednjem ispitu pred Svjetsko prvenstvo

Hrvatska je večeras odigrala posljednju pripremnu utakmicu prije odlaska na svjetsku smotru u Njemačku i Dansku

5.1.2019.
21:28
Pixsell

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je prvo mjesto na HEP Croatia Cupu u Poreču koji je našim rukometašima poslužio kao posljednja provjera uoči skorašnjeg svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj.

Nakon što je u petak pobijedila Crnu Goru sa 34-22, Hrvatska je u drugom dvoboju slavila protiv Italije sa 28-20.

Druga pobjeda u nizu

Hrvatska je odlično ušla u susret i brzo je povela 3-0, a potom neobjašnjivo stala. Bili smo bez pravih rješenja pa su Talijani u 12. minuti uspjeli izjednačiti na 6-6. Hrvatska se potom odvojila na dva gola razlike, a u 'plusu' nas je držao Marin Šego koji je u prvih 20 minuta sakupio sedam obrana uz čak 50 posto obrana. Međutim, niti Šego nije uspio sve obraniti, pa je Italija u 26. minuti imala sjajnih 9-9. Na koncu možemo biti sretni što smo na poluvremenu imali barem jedan gol prednosti (11-10).

Nastavak susreta donio je nešto bolju igru hrvatske vrste. Nakon deset minuta igre u nastavku imali smo +5 (18-13), međutim uslijedio je novi pad i Italija je u zadnjih 10 minuta susreta ušla s minus dva (20-18). Završnica je ponovo pripala našim igračima. Serijom 4-0 pobjegli smo na +6 (24-18), a na koncu je završilo 28-20.

'Nisam zabrinut, čuvali smo se'

"Nisam zabrinut, mi smo se čuvali u ovoj utakmici. Za dva dana odlazimo u Njemačku i svi su pazili da se netko ne ozlijedi," kazao je izbornik Lino Červar koji će prije puta u Njemačku prekrižiti pet igrača.

Červar je naglasio kako je donio odluku o konačnoj listi putnika za SP.

"Donio sam odluku, ali poštujem igrače i oni će prvi saznati," naglasio je hrvatski strateg.

Najbolji igrač u hrvatskim redovima bio je Luka Stepančić sa sedam golova, a odlično su bili i vratari Filip Ivić sa 11 i Marin Šego sa sedam obrana. Damir Mandić je dodao pet, a Domagoj Duvnjak i Marin Šipić po tri gola. Kod Talijana najefikasniji su bili Andrea Carolo Parisini sa šest i Alessio Moretti sa četiri gola, dok je Domenico Ebner imao 10 obrana.

28-20 Kraj utakmice u Poreču.

16-13 Hrvatska je bolje otvorila drugo poluvrijeme i sa pet pogodaka otišla na tri razlike.

20:35 - Kraj prvog poluvremena u Poreču.

11-10 Talijani ipak brzo dolaze do pogotka i odlaze na odmor sa minimalnim zaostatkom.

11-9 Sa dva brza pogotka iz kontri Hrvatska se vraća na dva pogotka prednosti.

9-9 Talijani su izjednačili.

9-8 Paserini postiže pogodak i Talijani sada kasne samo jedan razlike.

9-7 Ponovo podižemo na dva razlike.

8-7 Talijani smanjuju na jedan pogodak zaostatka.

8-6 Stipančić podiže na dva pogotka prednosti za Hrvatsku.