FINALE U19 FUTSAL EURA, HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 1:6: / Hrvatska osvojila srebro za povijest, Španjolska je europski prvak

Mladi hrvatski malonogometaši izgubili su u finalu Eura

14.9.2019.
20:28
screenshot/uefa.com

Hrvatska futsal reprezentacija osvojila je drugo mjesto na premijernom izdanju Europskog U-19 prvenstva u Latviji nakon što je u finalu izgubila od Španjolske sa 1-6.

Hrvatska je tako otvorila i zatvorila nastup na europskoj smotri porazima od Španjolske.

Dva poraza od Furije

Naime, odabranici izbornika Marinka Mavrovića su u prvom kolu skupine B izgubili od 'Furije' sa 0-3, a večeras u finalu sa 1-6.

Španjolcima je to bila 15. pobjeda u nizu, a prvenstvo su okončali s pet pobjeda i 24-3 razlikom pogodaka.

Sve riješeno u prvom poluvremenu

Španjolska je povela u 6. minuti golom Ricarda Mayora nakon što je Alejandro Ceron ubacio iz kornera. Izjednačio je Mateo Mužar u 13. minuti sjajnim golom iz slobodnog udarca, međutim samo dvije minute kasnije 'furija' je ponovo povela, a pogodak je postigao Adrian. U 18. minuti prvog dijela Cristian Molina je zabio za 3-1, a nažalost 30 sekundi prije kraja poluvremena Antonio Perez je povisio na ogromnih 4-1.

U nastavku susreta mladi Španjolci su zabili još dva gola, a strijelci su bili Bernat Povil (23) i Adrian (24).

Prvo finale i srebro

Za utjehu bilo je ovo prvo hrvatsko finale na europskim futsal prvenstvima u svim uzrastima.

"Prije početka turnira nitko nije očekivao da ćemo doći do finala. Napravili smo veliko iznenađenje. Španjolci su vjerojatno najbolja momčad na svijetu, pripremili smo se najbolje što smo mogli," kazao je hrvatski izbornik Mavrović.

Hrvatska je otvorila EURO porazom od Španjolske (0-3), a potom u skupini pobijedila Nizozemsku (6-0) i Ukrajinu (3-1) osvojivši drugo mjesto u skupini. U polufinalu je odmjerila snage s Portugalom ostvarivši pobjedu 5-4 boljim izvođenjem šesteraca.

Finale U19 Europskog prvenstva u malom nogometu

HRVATSKA-ŠPANJOLSKA 1:6

40' Gotova je utakmica, Španjolska je europski prvak.

33' Pokušala je sada Hrvatska, pucao je Petrušić, ali rezultat se ne mijenja.

33' Opet šansa za Špnjolsku, pucao je Gordillo, ali pored gola.

30' Španjolci opet prijete, ali na sreću hrvatske reprezentacije Molina puca pored gola.

29' U prošlih pet minuta nije bilo velikih prilika niti s jedne strane.

24' GOL Još jedan gol Španjolaca. Adridan je zabio šesti pogodak.

23' Grozno je utakmica počela za Hrvatsku. Već u trećoj minuti drugog poluvremena Španjolska je zabila peti pogodak. Povill je zabio.

21' Počelo je drugo poluvrijeme.

20' Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska će imati jako težak zadatak u nastavku.

19' GOL Španjolska je zabila i četvrti gol. Perez je zabio iz kaznenog udarca.

19' GOL Španjolska vodi 3:1. Molina je zabio jako snažnim udarcem.

18' Imali su hrvatski malonogometaši sada dugo loptu u nogama, ali nisu uspjeli opasnije zaprijetiti.

16' U teškoj je poziciji Hrvatska sada, Španjolci nastavljaju dominirati i traže novi pogodak.

15' GOL Španjolska je brzo uzvratila, Adrian je postigao pogodak. Netko je skrenuo loptu koja je prevarila hrvatskog golmana Čizmića i završila u mreži.

14' GOL Hrvatska je izjednačila. Fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca postigao je Mužar!

13' Zaiskrilo je sada. Nacho je sada agresivno povlačio hrvatskog igrača za hlačice. Dobio je žuti karton za to.

11' Opasni su Španjolci. Pucao je Perez, ali Čizmić blokira.

8' Adrian je sada mogao udvostručiti španjolsku prednpost, ali puca pored vratnice.

5' GOL Španjolska je povela. Ricardo Mayor je zabio nakon brzog ubacivanja iz prekida.

3' Hrvatska je sada imala veliku priliku. U njoj je bio Mudronja, ali nije bio precizan.

1' Počela je utakmica.

Hrvatska U-19 futsal reprezentacija na pragu je pravog sportskog čuda. Izbornik Marinko Mavrović i njegovi momci preskočili su Portugal u polufinalu europskog prvenstva i plasirali se u finale u kojem će igrati protiv Španjolaca.

Hrvatska futsal vrsta je u polufinalu pobijedila Portugal sa 5-4 boljim izvođenjem šesteraca, dok je Španjolska u drugom polufinalnom susretu pobijedila Poljsku sa 3-1.

Odabranici izbornika Marinka Mavrovića su slavili protiv Portugala nakon što se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka i to u posljednjim trenucima susreta, a potom i produžetka.

Portugal je poveo u 30. minuti golom Celija. Iako su Portugalci imali svoje prigode i za drugi pogodak, Hrvatska nije odustala od lova na izjednačenje te je u završnici zaigrala s igračem više u polju, što se isplatilo dvije sekunde prije isteka vremena kada je Josip Jurlina zabio za 1-1.

Portugal je stigao do nove prednosti u posljednjoj minuti prvog produžetka kada je Rodrigues ubacio sa strane, a Chuva iz neposredne blizine zabio za 2-1. Hrvatska je izjednačila golom Frana Vukelića dvije minute prije kraja drugog produžetka.

Pitanje pobjednika odlučeno je u raspucavanju sa šest metara, a u trećoj, posljednjoj seriji hrvatski vratar Nikola Čizmić je obranio pokušaj Nevesa, da bi Jurlina potom zabio za sjajan uspjeh mladih Hrvata.

U drugom polufinalu Španjolska je pobijedila Poljsku sa 3-1.

Poljaci su poveli u 11. minuti golom Tomasza Paloneka, no Španjolska je do poluvremena okrenula rezultat preko Ricarda Mayora (14) i Antonia Pereza (19). U drugom dijelu 'furija' je zabila još jedan gol, a strijelac je bio Gordilo (24).

Španjolci su mogli i uvjerljivije slaviti, dva puta su uzdrmali okvir gola, a poljski vratar Krzysztof Iwanek je još nekoliko sjajnih obrana.

Hrvatska je na otvaranju EP-a izgubila od Španjolske sa 0-3, a potom pobijedila Nizozemsku, Ukrajinu i Portugal, dok je Španjolska na putu do finala nanizala četiri pobjede.