LUDNICA NA ANFIELDU: / Dejan Lovren i društvo očitali lekciju Portu i napravili veliki iskorak prema polufinalu

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka

9.4.2019.
22:51

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su kao domaćini slavili protiv Porta s 2-0 (2-0) i stekli veliku prednost pred uzvrat za osam dana u Portugalu. Pogotke su za Liverpool polučili Naby Keita (6) i Roberto Firmino (26). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za domaćine.

ZAUSTAVLJENE PEPOVE TRUPE: /

Tottenham svladao City i došao na prag polufinala LP-a, ali pod koju cijenu?

Promašili četiri velike prilike

Liverpool je rutinski došao do pobjede nad Portom, zahvaljujući dva gola postignuta u ranoj fazi utakmice, no treba reći da je napadač Porta Malijac Moussa Manega promašio čak četiri velike prilike na utakmici. Ova dva suparnika sastali su se i lani u osmini finala, a tada je Liverpool bez teškoća prošao dalje s ukupnih 5-0.

Dva gola u manje od pola sata

Redsi su poveli već u petoj minuti kada je Gvinejac Naby Keita primio pas Firmina i odmah pucao s desetak metara, a lopta je pogodila jednog braniča Porta i završila u mreži. U 26. minuti već je bilo 2-0 nakon precizne akcije i dodavanja Alexandera-Arnolda koje je Roberto Firmino poslao u praznu mrežu. Potom je u 30. i 32. minuti napadač Porta Marega promašio dvije izgledne prilike, ali na odmor se otišlo s dva gola prednosti za Liverpool.

Marega je u 69. minuti propustio i treću veliku priliku za goste, dok drugo poluvrijeme nije odigrano ni u približno tako jakom ritmu kao prvo. Porto se pobukao i tražio priliku iz protunapada, pa je u 78. minuti Malijac Moussa Marega je ponovno bio u velikoj šansi, ali je pucao opet neprecizno.

UŽIVO

Liverpool - Porto 2-0

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Milner; Fabinho, Henderson, Keita; Salah, Firmino, Mané.

Porto: Casillas; Maxi Pereira, Felipe, Militão, Alex Telles; Corona, Danilo, Óliver; Otávio, Marega, Soares.

Tottenham - Manchester City 1-0

Tottenham: Lloris; Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose; Sissoko, Winks; Eriksen, Dele, Son; Kane.

Man City: Ederson; Walker, Laporte, Otamendi, Delph; Fernandinho, Gundogan, D. Silva; Mahrez, Sterling, Agüero.

Kraj

90' Igra se sudačka nadoknada.

78' GOOL Heung-Min Son je doveo Tottenham u vodstvo nakon prekrasne solo akcije.

65' Nakon pritužbi Portovih igrača opet je reagirao VAR, ali je ustvrdio da Lovren nije igrao rukom pa Portugalci nisu dobili penal.

62' Sterling je prošao pokaj nekoliko igrača na vrhu 16-erca, potom je ubacio za Silvu, ali je označeno zaleđe.

58' Loše vijesti za Spurse. Kane je zbog ozljede napustio travnjak, Lucas ga je zamijenio.

58' Deset je šuteva imao Tottenham, a šest City, međutim niti jedan nije bio dovoljno precizan.

51' Salah je katastrofalno tukao s par metaar od gola, Casillas na kraju nije imao težak posao.

49' Maneu (Liverpool) je poništen gol nakon što je glavni sudac konzultirao VAR.

48' Velika šansa za Spurse. Heung-Min Son tukao je s velike udaljenosti. Iako je pucao dobro, lopta je prošla centimetara pored lijeve stative. Bio bi to sjajan gol da je lopta ušla u mrežu.

46' Nastavile su se utakmice.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena.

40' Fernardinho za ovo nije dobio niti žuti:

33' Velika šansa Firmina.

33' Manchester City dominira u Londonu, ali tamo za sada nema golova.

31' I na utakmici u Liveproolu sudac je morao konzultirati VAR nakon sporne situacije u kaznenom prostoru Liverpoola. Međutim, Porto na kraju nije dobio priliku smanjiti zaostatk s bijele točke.

26' GOOL Liverpool je poveo 2-0. Alexander-Arnold je poslao loptu u šesnaesterac, a Firmino nije imao težak zadatak.

24' Tottenham je pak supio zaprijetiti protiv Cityja. Kane je tukao iz dobre prilike, ali nije uspio svladati Edersona. .

21' Salah je tukao unutar šesnaesterca, ali je lopta prošla par centimetara pored stative.

18' Sjajnu šansu je imao Salah,. Tukao je iz voleja is ruba šesnaesterca, ali je Casillas sjajno reagirao.

13' Penal! Rose je igrao rukom u kaznenom prostoru, poslije pregledavanja snimke sudac je pokazao na bijelu toču. Aguero je odlučio pucati, ali nije bio precizan.

8' Liveprool napada svim snagama, Porto ne može doći do lopte.

5' GOOL Roberto Firmino je poslao loptu, Keita ju je primio i odmah pucao. Na putu prema golu odbila se od jednog od igrača i promijenila je smjer i tako prevarila Cassilasa.

2' David Silva je bio u dobroj šansi, ali je svirano zaleđe.

1' Počele su utakmice.

20:07 - Tottenham po prvi put u Ligi prvaka igra na novom stadionu, nakon što su ga prošlog tjedna svečano otvorili protiv Crystal Palacea u prvenstvu.

19:57 - Dejan Lovren započinje susret od prve minute.