[FOTO] 2. PRETKOLO EL: / Osijek ispao nakon drame nad dramama, CSKA sretniji poslije lutrije jedanaesteraca

Osijek je najveći dio utakmice vodio golom Majstorovića

1.8.2019.
23:35
PIXSELL

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u treće pretkolo Europske lige nakon što su pred 7.200 gledatelja na stadionu Gradski vrt izgubili od sofijskog CSKA sa 3-4 nakon izvođenja jedanaesteraca.

01.08.2019., stadion Gradski vrt, Osijek - Uzvratni susret 2. pretkola UEFA Europske lige, NK Osijek - CSKA Sofija. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Utakmica je nakon 120 minuta igre završila rezultatom 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Ante Majstorović u 28. minuti izjednačivši rezultat iz prve utakmice.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca kobnim su se pokazali promašaji Bočkaja i Barišića. Černiauskas je obranio udarac Bočjaku, dok je Škorić prebacio vrata. Kod gostiju jedini je bio neprecizan Geferson.

01.08.2019., stadion Gradski vrt, Osijek - Uzvratni susret 2. pretkola UEFA Europske lige, NK Osijek - CSKA Sofija. Janio Bikel, Petar Bockaj Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je dobro otvorio utakmicu. Diktirao je ritam igre i kontrolirao situaciju na terenu. Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 24. minuti. Bočkaj je ubacio s lijevog krila, a Šorša je pucao glavom sa 12 metara, međutim, lopta je prošla pokraj lijeve vratnice.

Samo tri minute kasnije Osijek je poveo. Žaper je idealno centrirao s desnog krila, a na prvoj vratnici je Majstorović s nekih osam metara poslao loptu u bliži lijevi kut Černiauskasa za 1-0. Bugarski sastav u prvom poluvremenu niti jednom nije ozbiljnije ugrozio vrata Ivice Ivušića.

I u nastavku je Osijek bio bolji. Odličnu priliku u 62. minuti je imao Pilj, ali je pucao pored gola. Pet minuta kasnije zaprijetili su i gosti, no Fabbrinijev udarac s ruba kaznenog prostora je također bio neprecizan.

Kobna nepreciznost

U sudačkoj nadoknadi Bočkaj je imao priliku iz slobodnog udarca ugroziti bugarska vrata, ali je loše pucao.

Tijekom dodatnih pola sata najbolju priliku imali su gosti. Sowe je u 105. minuti izbio sam ispred Ivušića koji je odličnim istrčavanjem spasio svoju mrežu.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Lopa, Pilj i Marić su zabili, Bočkaju je vratar obranio, dok je Barišić prebacio gol. U redovima sofijskog sastava Rodrigues, Carey, Bodurov i Sowe su zabili, dok je Geferson promašio vrata.

Petrović se vratio

Ovaj susret bio je i povratak Ljupka Petrovića u Gradski vrt. Srpski stručnjak je preuzeo bugarsku momčad nakon otkaza Dobromiru Mitovu početkom sezone. Prvi susret s Osijekom bio mu je premijera, a u drugom je sa 2-1 pobijedio gradske suparnike Slaviju.

Petrović je najbolji strijelac u povijesti Osijeka sa 139 golova, a najveći uspjeh u karijeri ostvario je kao trener Crvene zvezde osvojivši europski naslov 1991.

U trećem pretkolu CSKA će igrati protiv ukrajinske Zorje koja je u oblje utakmice bila bolja od crnogorske Budućnosti. Ukrajinci su u prvom susretu u Podgorici slavili sa 3-1, dok su u uzvratu u Zaporožju pobijedili sa 1-0, a pogodak odluk zabio je Artem Gromov u 32. minuti.

NK Osijek - CSKA Sofia Rezultati uživo

UŽIVO 2. prekolo Europske lige Osijek - CSKA Sofia 1:0

Osijek: Ivušić, Škorić, Šutalo, Majstorović, Šorša, Žaper, Pilj, Kleinheisler, Bočkaj, Marić, ManceCSKA: Černiauskas, Bodurov, Albentosa, Tomas, Zanev, Bikel, Tiago, Malinov, Geferson, Fabbrini, Sowe

Kao i Sow koji je u zadnjoj seriji odveo CSKA u sljedeći krug. Osječani nažalost stvarno nisu imali sreće.

Marić pogađa.

Bodurov postavlja 3:2 za CSKA.

Osijek ima 2:2, Plij je siguran.

Prvi promašaj igrača CSKA, Geferson nije realizirao udarac.

Novi promašaj domaćina, Škorić je pucao iznad gola.

CSKA ima 2:1, Care pogađa.

Osijek nije realizirao jedanaesterac, Bočkaj nije pogodio.

CSKA izjednačuje, Tiago je pogodio.

Osijek je realizirao prvi jedanaesterac. Lopa je bio precizan.

120' Kraj produžetaka. Pucat će se jedanaesterci.

110' Još nas samo deset minuta dijeli do lutrije jedanaesteraca.

106' Počinje drugi produžetak.

105' Gotov je prvi produžetak.

105' Mogao je sada Sowe šokirati Gradski vrt. Bio je u izvrsnoj šansi, ali Ivušić brani i čuva nadu u treće pretkolo.

102' Prvi produžetak skoro je gotov i jako se tvrdo igra u Osijeku. Ulog je prevelik za bilo kakav rizik.

93' Osijek je prvi pokušao zaprijetiti, ali pokušaj Mancea nije bio opasan za CSKA.

91' Počeo je prvi produžetak.

90' Gotov je regularni dio utakmice. Igrat će se produžeci.

87' Mance je pucao u samoj završnici, ali nije to bilo opasno. Izgleda da će se igrati produžeci.

80' Igra se još deset minuta i napeto je u Gradskom vrtu, niti jedna ekipa ne želi pogriješiti, a još ima jako malo do kraja.

72' Udarac Mancea iz daljine, ali i visoko iznad gola.

66' Probudili su se nogometaši CSKA i puno su opasniji nego u prvom dijelu. Sada je Fabbrini pucao, ali to ide visoko iznad gola.

62' Inače, u ranije odigranoj utakmici nogometaši Zrinjskog su izborili prolazak u 3. preklolo EL, a više o tome pročitajte OVDJE.

OVDJE pogledajte pogodak Majstorovića za vodstvo.

62' Nakon one akcije CSKA nije bilo zanimljivosti u Osijeku. S ovim rezultatom nakon 90 minuta igrat će se produžeci.

50' CSKA je prvi zaprijetio u nastavku. Snažan, ali i neprecizan, udarac je uputio Sowe.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' Zabili su sada Bugari, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

40' Osijek ima inicijativu, a CSKA je u podređenoj poziciji. Ako se ovako nastavi, samo je pitanje trenutka kada će pasti gol za 2:0.

29' Nakon što su poveli, mogli su Osjećani zabiti i drugi, ali je obrana CSKA uspjela otkloniti opasno ubacivanje s boka.

27' GOL Osijek vodi! Majstorović je strijelac. Zabio je glavom nakon ubačaja Žapera.

24' Pokušao je ponovno Bočkaj iz slobodnog udarca, ali ni sada nije bio uspješan.

21' Nogometaš gostujuće momčadi Nikolay Bodurov dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Manceom.

15' Oprezno igraju obje ekipe, Osječani nisu krenuli na sve ili ništa već strpljivo čekaju svoju priliku.

13' Nogometaši CSKA sada su tražili jedanaesterac nakon što su mislili da je lopta nakon ubačaja pogodoila Mancea u ruku, ali ništa od toga.

3' Osijek je odmah zaprijetio. Pucao je Bočkaj s dvadesetak metara, ali rezultat se ne mijenja.

1' Počela je utakmica.

Uzvratni susret 2. pretkola UEFA Europske lige, NK Osijek - CSKA Sofija. Zagrijavanje nogometasa NK Osijeka prije utakmice. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

20.30 Poznate su postave, Osijek prolazak traži u najjačem sastavu.

20.10 Boljeg iz dvoboja Osijeka i CSKA čeka ukrajinska Zorya koja je izborila prolazak ptoriv crnogorske Budućnosti.

19.50 Do utakmice je još nešto manje od sat vremena i Gradski vrt se puni. Bit će do početka susreta pun do posljednjeg mjesta i čeka nas izvrsna atmosfera.

Nogometaše Osijeka u četvrtak od 20.45 očekuje uzvratna utakmica drugog pretkola Europske lige protiv SCKA iz Sofije. U prvoj utakmici prije tjedan dana bugarska ekipa je pobijedila 1:0, a u uzvratu će Osječani pokušati preokrenuti rezultat i proći dalje.

Jedini pogodak u prvoj utakmici djelo je Brazilca u redovima CSKA Evandra. On je potegnuo s 25 metara iz voleja i prekrasnim golom doveo CSKA u vodstvo na domaćem terenu. Stvarno sjajan gol Brazilca koji se pokazao kao najopasniji pojedinac u redovima CSKA.

No, jedan gol nije nedoknadiv zaostatak i u Osijeku su uvjereni da mogu doći do preokreta.

"Nismo zabili i to nam otežava posao u uzvratu, međutim, optimistično čekam ovaj novi ogled da nadoknadimo propušteno. Imamo i kvalitete i snage za to, a imat ćemo i podršku naših navijača što će također biti vrlo bitno", rekao je za službenu stranicu Osijeka njihov prvi vratar Ivica Ivušić.