ČUDO U SEVILLI: / Dinamo oteo bod španjolskom velikanu, Modri ostali bez dvojice igrača u jednoj minuti

Dinamovi juniori odigrali su 1-1 na gostovanju kod Seville u 4. kolu skupine H Lige prvaka.

2.11.2016.
16:12

Sevilla - Dinamo 1-1

Sevilla: Soriano - Manuel, Eliseo, Genaro, Javi Vazquez - Perez, Josema, Viedma, Pozo - Gonzalez, Colmenero

Dinamo: Horkaš - Hudećek, Glavaš, Soldo, Sosa - Knežević - Špikić, Moro, Fintić, Abaz - Božić

Sevilla je do vodstva došla već u petoj minuti. Pozo se probio po lijevoj strani i prizemno ubacio prema golu gdje je Soldo nespretno gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Sjajni Pozo je u 30. minuti s 20-ak metara pogodio gredu, a pred kraj poluvremena je glavom u stopostotnoj prilici poslao loptu preko gola. U sudačkoj je nadoknadi potom još jednom uzdrmao gredu!

Dinamov vratar Dinko Horkaš radio je čuda i u nastavku, pa je tako u 50. minuti uz pomoć treće Sevilline grede još jednom spasio svoju momčad. Zagrepčani su do izjednačenja došli praktički iz prve prave prigode u 58. minuti. Božić je pobjegao domaćoj obrani, prebacio istrčalog vratara Soriana i gurnuo loptu u praznu mrežu.

Imao je nakon toga Dinamo još nekoliko prilika, ali je završnicu utakmice morao odraditi s devetoricom igrača. U 82. minuti je najprije drugi žuti karton, činilo se prestrogo, dobio Sosa, a onda je belgijski sudac Vertenten drugi žuti karton zbog prigovora pokazao i Božiću. Izdržali su ipak Modri i sačuvali izglede za drugo mjesto. Sada imaju četiri boda, tri manje od vodeće Seville i jedan od Juventusa koji tek treba odraditi dvoboj 4. kola protiv Lyona.

UŽIVO:

90+2' Sevilla je nanizala nekoliko prilika. Dinamo drži bod.

83' Sosa i Božić dobili su u razmaku od minute druge žute kartone. Dinamo je s dva igrača manje ušao u završnicu. Sosa je napravio faul pa je dobio žuti, a Božić je zbog reakcije na tu odluku također dobio karton, isključujući.

77' Viedma je tukao, pokupio je Horkaš.

67' Abaz je tukao s desne strane pored same vratnice. Šteta, bila je to velika prilika.

58' GOOL Božić je zabio uza 1:1.Duga lopta upućena je prema Božiću, Soriano je istrčao, ali je Dinamov napadač prije došao do lopte i poslao je u mrežu. To mu je peti gol u četiri utakmice.

50' Opet je Horkaš spasio Dinama. González je tukao, Horkaš je loptu od grede izbio u korner.

49' Dva puta Horkaš je morao reagirati. Viedma je prvi zaprijetio, na dobivenu loptu naletio je Gonzales.

49' Dinamo je bolje zaigrao u nastavku. Božić je tukao glavom iznad gola poslije ubačaja iz kuta.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Pozo je još jednom zatresao gredu.

42' Pozo je imao još jednu odličnu priliku. Manuel je ubacio s desne strane, a Pozo je glavom opasno zaprijetio.

40' Dinamo je složio lijepu akciju. Sosa je ubacio za Špikića, lopta je na kraju otišla u korner.

34' Pozo je opet zaprijetio, ovaj put je lopta otišla pokraj gola.

32' Knežević je izašao iz igre, ušao je Tolić. Riječ je o ozljedi.

30' Pozo je snažno tukao po golu i zatresao gredu.

26' Moro je zakuhao opasnost pred Sevillinim vratima, ali su se spetljali igrači Dinama.

21' Colmenero je tukao po sredini gola, Horkaš je obranio.

20' Nakoj ubačaja iz kornera imala je Sevilla još jednu izglednu priliku. Gonzales je tukao pored gola.

7' Pérez je opasno zaprijetio.

5' GOOL Pozo je prošao lijevom stranom i ubacio u sredinu, spetljali su se tamo Horkaš i Soldo. Iako je Uefa gol pripisala Gonzalesu čini se da je Soldo skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

3' Colmenero je zaprijetio, Glavaš je na sreću blokirao.

1' Počela je utakmica.