MODRI NA KOLJENIMA: / Istra zadala težak udarac Dinamu, Rijeci se otvorila ogromna šansa

U prvoj utakmici 16. kola Dinamo je na Maksimiru odigrao 1:1 s Istrom 1961.

18.11.2016.
19:50

U prvom dvoboju 16. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i pulske Istre 1961 odigrali 1-1 (1-1).

OKO SOKOLOVO IMAT ĆE PUNE RUKE POSLA: /

Pogledajte spornu situaciju iz koje je Dinamo poveo

Hrvatski prvak na Maksimiru nije uspio pobijediti Istru, a Puljani nakon 11 godina odlaze neporaženi s gostovanja kod Dinama.

U ludoj završnici prvog poluvremena svirana su čak dva kaznena udarca. Prvo je u šesnaestercu Puljana u 45. minuti srušen Šitum, a Junior Fernandes je bio precizan s bijele točke, da bi u zadnjim trenucima poluvremena Schildenfeld udarac prema golu zaustavio rukom, pa je sudac Frković dosudio i drugi penal u nepune tri minute.

Goran Roce je također bio uspješan realizator kaznenog udarca. To je, začudo, bio i konačan rezultat dvoboja jer je Dinamo u drugom dijelu napadao posve jalovo, da bi tek u 90. minuti Fiolić pogodio gredu.

Dinamo je ostao drugi s 36 bodova, pet manje od vodeće Rijeke koja u nedjelju pobjedom kod Slaven Belupa može podići prednost na ogromnih osam bodova. Istra 1961 je s ovim bodom skočila na peto mjesto s 15 osvojenih bodova.

Pred 600 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Frković iz Gospića.

Strijelci: 1-0 Fernandes (45pen), 1-1 Roce (45+2pen)

LJESTVICA:

1 Rijeka 15 13 2 0 33 7 41 ------------------------- 2 Dinamo Zagreb 16 11 3 2 25 11 36 3 Osijek 15 9 3 3 20 12 30 ------------------------- 4 Hajduk Split 15 8 4 3 27 14 28 ------------------------- 5 Istra 1961 16 3 6 7 17 24 15 6 Inter 15 3 6 6 13 20 15 7 Lokomotiva Zagreb 15 4 2 9 16 20 14 8 Slaven Belupo Koprivnica 15 3 5 7 13 21 14 ------------------------- 9 Cibalia 15 1 5 9 12 32 8 ------------------------- 10 RNK Split 15 1 4 10 6 21 7

UŽIVO

Dinamo - Istra 1961 1:1

Dinamo: Livaković - Matel, Schildenfeld, Benković, Pivarić (Fiolić 62) - Jonas, Pavičić (Machado 46), Šitum, Ćorić, Fernandes - Henriquez (Hodžić 54).

Istra 1961: Ivušić - Georgiev, Žižić, Mitrevski - Miloš, Paracki, Lucio, Stepčić, Gržan - Roce, Solomon.

Kraj

90'm Fiolić je zatresao gredu snažnim udarcem s vrha 16-erca.

85' Zagužvalo se pred vratima Istre, Fernandes i Jonas su pokušali ali rezultat se nije mijenjao.

83' Veliku priliku imala je Istra. Stepčić je glavom pokušao s oko osam metara, ali vratar Dinama je obranio.

74' Machado je izveo korner s desne strane, Fernandes je na pet metara došao do lopte poslao ju pokraj lijeve vratnice daleko od mreže.

67' Ćorić je posalo povratnu lotu, ona se od braniča Istre opasno odbila, Ivušić je morao spašavati mrežu.

55' Dinamo je izveo korner, Schifo je na drugoj vratnici pokušao glavom spustiti prema sredini gdje je Jonas malo kasnio.

47' Ćorić se sjurio u kazneni prostor, nakon odbijanca lopta je krenula na drugu stativu, Šitum je bio za dlaku kratak.

Drugo poluvrijeme

Kraj provg poluvremena

45' GOOL U posljednjim sekundama sudačke nadoknade Roce je zabio za Istru nakon što je Schildenfeld igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Branič Dinama dobio je žuti karton, ali su se Istrijani ljutili jer su smarali da je trebao dobiti crveni. Naime, loptu je dirao rukom dok je bila na putu prema golu. Prema pravilima ako igrač namjerno rukom spriječi ulazak lopte u gol dobit će crveni.

44' GOOL Fernandes je zabio iz penala. Henriquez je glavom poslao povratnu za Šituma, on je pak glavom krenuo na nju, a s leđa ga je srušio Roce. Sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Dosta dvojben jedanaesterac.

24' Šitum je tukao iskosa, vratar Istre zaustavio je njegov udarac.

23' Pavičić je pronašao Ćorića u kaznenom prostoru, Ivušić je istračao, ali Ćorić ga nije uspio prevariti.

18' Matel je tukao zi slobodnog udarca, lopta je završila preko gola.

12' Pavičić dodao na lijevu stranu za Pivarića, njegov pokušaj iskosa završio je u rukama vratara Istre.

9' Nakon brze akcije Dinama zaprijetio je Henriquez.

8' Schildenfeld je tukao glavom nakon ubačaja iz kornera. Ivušić je uspio obraniti.

1' Počela je utakmica.

17:48 - 'Sjećanje na Vukovar i žrtvu grada heroja obilježit će igrači Dinama i Istre 1961 na samoj utakmici večeras. Na travnjak će izaći u prigodnim majicama sa siluetom vukovarskog vodotornja, dok će mladi igrači držati banner s natpisom ''Godine prolaze, sjećanja ne blijede''. Također, prije utakmice bit će održana minuta šutnje kao počast svima koji više nisu s nama i herojima Vukovara', objavio je Dinamo.