DINAMO SLAVIO PROTIV GORICE NA MAKSIMIRU: / Modri slomili goste nakon velikog mučenja, ali i ostali bez važnog igrača

Tekstualni prijenos utakmice između Dinama i Gorice mogli ste UŽIVO pratiti na Net.hr-u

9.2.2020.
19:25
Luka Stanzl/PIXSELL

U zadnjem dvoboju 21. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama su slavili protiv Gorice s 2-0 (0-0) i povećali prednost na ljestvici.

Hrvatski prvak je pobjedom protiv Gorice donekle isprao razočaranje ispadanjem u četvrtfinalu Kupa, no igrači Nenada Bjelice su ponovno razočarali igrom u prvih 70-tak minuta utakmice.

Golčina za potvrdu pobjede

Nakon prilikama vrlo siromašnog prvog dijela u 51. minuti igrač Gorice Joey Suk zaradio je isključenje zbog prekršaja nad Petkovićem, a samo minutu kasnije Perić je nakon kornera udarcem glavom zatresao gredu.

Dinamo je poveo u 72. minuti nakon kornera i velike gužve, a stoper Zagrepčana Kevin Theophille Catherine je bio najprisebniji i udarcem nogom konačno svladao odličnog vratara Kahlinu. Na konačnih 2-0 je povećao Poljak Kadzior lijepim volejem u 86. minuti.

Dinamo vodi s 43 boda ispred Hajduka (41), dok je Gorica šesta s 30 bodova.

Prva hrvatska nogometna liga, 21. kolo

Dinamo - Gorica ¸1:0

Dinamo: Zagorac, Moharrami, Theophile, Perić, Leovac, Kadzior, Moro, Gojak, Ćuže, Petković, Gavranović

Gorica: Kahlina, Muhammed, Jovičić, Križmanić, Čabraja, Suk, Steenvoorden, Lovrić, Golubickas, Špikić, Ndiaye

90' Gotova je utakmica na Maksimiru, Modri su pobijedili 2:0.

86' GOL Dinamo je povećao vodstvo, Kadzior izvrsno pogađa za 2:0.

79' Grozna vijest za Bjelicu, ozlijedio se Nikola Moro i mora napustiti igru.

72' GOL Dinamo vodi 1:0, zabio je Teophile nakon ubačaja iz kuta i gužve u šesnaestercu gostiju

52' Velika prilika za Dinu Perića koji je opasno pucao glavom, ali Kahlina brani i mreža Gorice se ne trese.

50' Dinamo je sada preuzeo kontrolu na terenu, a Gorica se grčevito brani.

51' CRVENI KARTON Gorica je ostala s desetoricom, Suk je dobio drugi žuti karton.

48' Prvi udarac u nastavku. Gorica je pokušala iz slobodnog udarca, pucao je Lovrić, ali nije to bilo pretjerano opasno.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme na Maksimiru.

35' Prvi pokušaj Goruice, Lovrić je pokušao s ruba šesnaesterca i Zagorac brani.

20' Nakon prilika na početku utakmice, na Maksimiru nismo vidjeli neke zanimljivosti.

10' Dinamo ima incijativu od samoga početka, sasda je probao i Gojak, ali Kahlina ponovno zaustavlja.

4' Prva prilika na utakmici, pucao je Gavranović, ali Kahlina brani.

1' Počela je utakmica.

17.00 Poznati su sastavi momčadi koje će izaći na Maksimir.

Momčad aktualnog hrvatskog prvaka zagrebački Dinamo u nedjelju od 17.30 na Maksimiru očekuje dvoboj protiv Gorice u 21. kolu Prve hrvatske nogometne lige. Prva je to utaskmicas za Modre nakon što su preko tjedna ispali iz Kupa nakon poraza od Rijeke u četvrfinalu ui sada se žele vratiti na pobjedničke staze.

"Oporavili smo se fizički i mentalno od poraza u Kupu i vjerujem da ćemo to na terenu pokazati. Što se tiče kadra, igrači se oporavljaju, neki će biti na raspolaganju, neki na klupi kao što su Ademi, Kulenović, Atiemwen. Možda neće igrati od početka, ali da pomognu ekipi u drugom poluvremenu", rekao je u najavi utakmice trener Dinama Nenad Bjelica za kojeg se očekuje da će u ovoj utakmici dati priliku nekim igračima koji su do sada manje igrali.

Dinamo je prvi na tablici HNL-a s 50 bodova, devet više od drugoplasiranog Hajduka, a Gorica je šest s 30 bodova.