GOLIJADA NA HITREC-KACIJANU: / Mladi dinamovci se napromašivali i ostali praznih ruku

Uvertira u 'pravi' dvoboj Dinama i Seville večeras na Maksimiru nije bio dobar za Zagrepčane. Mladi dinamovci su u 3.

14:41

Dinamo - Sevilla 2-4

Dinamo (4-1-4-1): Horkaš - Hudećek, Briški, Soldo, Đira - Đurasek - Špikić, Olmo, Moro, Fintić - Božić

Sevilla (4-2-3-1): Soriano - Manuel, Berrocal, Eliseo, Capilla - Viedma, Genaro - Pozo, Colmenero, Perez - Mena

Strijelci:0-1 Perez (3), 1-1 Božić (6), 1-2 Colmenero (14), 2-2 Božić (31), 2-3 Colmenero (45), 2-4 Colmenero (89)

Momčad Marija Cvitanovića ostala je tako na tri osvojena boda poslije polovice natjecanja u skupini H. Modri su na startu natjecanja poraženi u Lyonu (0-2), da bi prije tri tjedna kod kuće bili bolji od Juventusa (2-1).

U prvom je poluvremenu palo pet golova, Dinamo se dvaput vraćao, ali kad je Sevilla i treći put povela, spasa za domaće nogometaše više nije bilo. Andalužani su poveli preko Pereza već u trećoj minuti, ali se samo tri minute kasnije Dinamo vratio preko Božića. Colmenero je u 14. minuti ponovno doveo Sevillu u prednost, a Božić je u 31. izjednačio na 2-2.

Hat-trick Colmenera

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Colmenero je iz teškog kuta zabio i za treće vodstvo Seville. U nastavku je Dinamo krenuo po preokret, imao je inicijativu, a Božić je u 63. minuti promašio nevjerojatnu šansu - sa samo dva metra je sam i neometan poslao loptu preko gola. U 77. minuti je nakon nabacivanja s desnog boka Abaz pucao glavom, ali lopta je završila u gredi.

Dinamo je u završnici krenuo na sve ili ništa, a to je u 89. minuti iskoristio Colmenero i glavom zabio svoj treći gol na utakmici. Sevilla sada ima šest bodova, kao i vodeći Juventus koji je s 3-0 slavio na gostovanju u Lyonu.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, SEVILLA JE POBIJEDILA S 4-2.

89' - GOOOOL! Sevilla vodi s 4-2. Colmenero je zabio glavom nakon nabacivanja Manuela.

84' - Moro je pucao glavom nakon kornera, ali lopta je otišla pored gola.

77' - Nova velika prilika za Dinamo. Nakon nabacivanja s desnog boka Abaz je pucao glavom, ali lopta je završila u gredi.

70' - Dinamo se trudi, napada, ali zasad ništa od novog izjednačenja.

63' - Nevjerojatno je što je sada promašio Dinamo! Božić je nakon ubacivanja Špikića ostao sam pred vratima, ali je poslao loptu preko gola.

56' - Moro je opalio s dvadesetak metara, lopta je završila u korneru.

51' - Zbog ozljede je kod Dinama izašao Gjira, a zamijenio ga je Abaz.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

Kraj prvog poluvremena

45' GOOL U posljednjim trenucima prvog poluvremena Colmenero je zabio za 3:1 na asistenciju Mena.

43' Moro je opasno zaprijetio, ali se Soriano istaknuo prekrasnom obranom.

31' GOOL Moro je presjekao jednu lotu na 35 metara od gola, prekrasno je potom uposlio Božića koji koristi priliku. Ovo mu je četvrti gol sezone u Ligi prvaka. Dva je zabio Juventusu.

29' Sevilla je za sada imala tri udarca prema vratima, a Dinamo dva.

14' GOOL Sevilla opet vodi. Duga lopta poslana je prema Colmeneru, pobjegao je Seviilin igrač svom čuvaru te je posalo loptu iza Horkaša.

6' GOOL Ivan Božić donio je izjednačenje Modrima.

4' Nakon ubačaja iz prekida lopta je došla do Špikića. Na ne sreću njegov udarac glavom odsjeo je na ljievoj stativi Soriana.

3' GOOL Pribila je Sevilla lijevi bok, nakon ubačaja lopta je stuigla do Péreza koji postiže gol

1' - Počela je utakmica.

15:00 - Kiša pada cijeli dan u Zagrebu pa je teren izuzetno težak.

14:40 . Goal je objavio da se na tribinama nalazi legendarni branič Intera Walter Samuel.