[FOTO] DINAMO - FEYENOORD 0:0: / Plavi remijem otvorili natjecanje po skupinama; Livaković obranio penal, imali i igrača više

Dinamo je remizirao s Feyenoordom na Maksimiru

22.10.2020.
22:51
Goran Stanzl/PIXSELL

1. kolo skupine K Europske lige; Stadion Maksimir

Dinamo - Feyenoord 0:0

Dinamo (4-4-2): Livaković; Lauritsen, Theophile-Cartherine, Stojanović, Gvardiol - Kastrati, Jakić, Ademi, Majer - Oršić, Gavranović

Feyenoord (4-3-3): Bijlow; Senesi, Spajić, Haps, Nieuwkoop - Kokcu, Joao Teixeira, Toomstra - Berghuis, Diemers, Linssen

Nogometaši Dinama u susretu su 1. kola skupine K Europske lige kao domaćini u Maksimiru, u četvrtak navečer, odigrali 0:0 protiv Feyenoorda, jedne od najjačih nizozemskih momčadi, dok su u drugom susretu ove skupine Wolfsberg i CSKA iz Moskve igrali 1:1.

[VIDEO] MAKSIMIRSKI NOKAUT U MMA STILU ZA CRVENI KARTON: /

Kapetan Dinama stradao je nakon ovog udarca

Dinamo odigrao solidno

Hrvatski je prvak protiv nizozemskog velikana odigrao solidnu utakmicu u kojoj je gost bio bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu pa je podjela bodova realan ishod.

Feyenoord je u početku utakmice bio daleko opasnija momčad, a najveću je priliku za vodstvo imao u 8. minuti, no udarac gostujućeg kapetana Berghuisa s bijele točke zaustavio je Livaković. Prethodno je Jakić neoprezno u svom kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Diemersa.

U nastavku utakmice Dinamo je uspio uspostaviti terensku ravnotežu, a nakon što je u 73. minuti stekao brojčanu nadmoć zbog isključenja Senesija postao je i bolji suparnik. Najveću priliku za pobjedu imao je Ivanušec u 87. minuti kada je je sjajno petom proigrao Ademi, no vratar Feyenoorda Bijlow uspio je ući u udarac Dinamovog veznjaka.

CSKA remizirao u Klagenfurtu

CSKA je u Klagenfurtu poveo protiv Wolfsberga u 5. minuti golom Gaicha na dodavanje Nikole Vlašića, a na 1:1 poravnao je Liendl iz kaznenog udarca u 42. minuti. Tako nakon prvog kola sva četiri sastava u ovoj skupini imaju po bod.

Dinamo će za tjedan dana u 2. kolu gostovati kod CSKA u Moskvi, dok će Feyenoord ugostiti Wolfsberg.

Ranije u četvrtak Rijeka je u susretu 1. kola skupine F na Rujevici izgubila od Real Sociedada sa 0:1 (0:0) golom Bautiste u trećoj minuti sudačke nadoknade.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

GOTOVA JE UTAKMICA.

91' - "Blažićko, Blažićko, Mamićevo pi*ko. Braća Mamić ale, pušite k****ne", čuje se s tribine Sjever.

90' - Igrat će se još 4 minute sudačke nadoknade.

89' - Plavi napadaju, do kraja je još malo.

88' - VELIKA PRILIKA ZA DINAMO: Bijlow je spasio prije Ivanušeca.

87' - "Muriju šalju i tisuće zabrana. Naša borba još traje, sve se jače čuje naš glas, mi smo otpor sistemu, do posljednjeg čovjeka", zapjevali su Boysi.

85' - Mislav Oršić ima slobodnjak s 27 metara. ODLIČNO je to bilo, brani golman Feyenoorda teškom mukom, lopta ubačena u peterac, ali Petković nije to dobro zahvatio, jedva ju je dirao. Lopta je nekako brzo padala, imala je kontra efekt.

81' - Dinamo kruži oko obrane Feyenoorda. Majer je opasan, pritišću Plavi.

78' - Dinamo sad ima loptu u svojim nogama.

76' - Ništa od kaznenog udarca za Dinamo. Petković je zaradio žuti. Finski sudac je procijenio da nije bilo prekršaja, iako je kontakta bilo novog igrača Botegina.

72' - Crveni karton. Ademi je na podu, visoka noga, izuzetno opasna igra. Bilo je to koljenom prema glavi Ademija od Senesija. Ademi ima krvavu glavu, liječnička ekipa Dinama mu je sanirala ozljedu.

72' - Jakić izlazi iz igre. Ušao je Bartol Franjić.

70' - Prilika za gol, neće... Spašavaju se Nizozemci. Oršić je dodao Ivanušecu pred kojim to spašava igrač Feyenoorda.

65' - Uros Spajić je izveo slobodnjak, ali je već prvi branič izbio loptu.

63' - Pas je poslao Bruno Petković, ali ga je Justin Bijlow presjekao i prekinuo napad. Dick Advookat igra nešto zatvorenije.

61' - Marcos Senesi dobiva žuti karton.

59' - Marcos Senesi je napravio faul u napadu i sudac Mattias Gestranius ga istog trenutka signalizira.

59' - Bit će korner. Steven Berghuis (Feyenoord) se priprema ubaciti loptu u šesnaesterac.

58' - Joao Carlos Teixeira je ispremiješao obranu i okušao sreću šutem s poludistance, ali mu je branič ušao u blok. Korner za Nizozemce.

56' - Brian Linssen je nabacio u šesnaesterac, ali preblizu golmana i Dominik Livaković je to mirno uhvatio.

54' - Napravljena je izmjena. Lirim Kastrati će izaći, a ući će Luka Ivanušec. Zoran Mamić traži dinamiku, pojačava tempo.

54' - Zoran Mamić je pripremio izmjenu. Mario Gavranovic će izaći i zamijenit će ga Bruno Petković.

53' - Lirim Kastrati je pokušao poslati dugu loptu, ali nije bila dovoljno jaka i obrana je presjekla taj pas.

52' - Orkun Kokcu je primio točan pas i pokušao ugroziti golmana iz daljine. Na njegovu nesreću, šut mu je otišao visoko iznad gola. Lopta je otišla izvan terena i igru će nastaviti Dinamo. Plavi ponovno imaju priliku,

51' - Evo pogreške, lopta je u Dinamovim nogama.

50' - Feyenoord mirno iznosi loptu iz zadnje linije.

47' - Majer je s nekih 20 metara iz kosa odlično ubacio na Gavranovića, ali Švicarac ju nije uspio okrznuti glavom iz okreta. Bio je u teškoj poziciji, leđima okrenut prema golu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. U prvom dijelu Feyenoord je imao devet udaraca na gol Dinama, od toga četiri u okvir gola.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme. U drugoj utakmici u skupini K Wolfsburger je izjednačio protiv CSKA Nikole Vlašića na 1:1.

45' - "Je*i se Zdravko, s tobom je gotovo", grmi s polupraznih tribina maksimirskog zdanja.

37' - Uff... Dominik Livaković jedva je obranio šut koji je glavom uputio Brian Linssen.

34' - Lovro Majer se buni. Sudac mu je prekinuo napad jer je prethodno napravio faul.

33' - Odlična akcija po lijevoj strani, Oršić je pucao, ali nije dobro pogodio loptu. Više je to bio ubačaj.

31' - Kastrati je dobio žuti karton.

28' - Kakva prilika... Ubačena oštra lopta, bilo je to nalik udarcu, ali Gavranović nije uspio skrenuti u mrežu. Blizu, blizu...

26' - Smirio se tempo. Jakić je sad zaigrao bolje.

20' - Dinamo započinje svoj napad. Feyenoord se disciplinirano brani, stoji visoko i gusto.

16' - Napada Dinamo. Gvardiol ima loptu, u blizini je i Oršić. Kombiniraju, lopta je u nogama Dinama. Sad vidimo nekoliko dobih kretanja pod visokim presingom Nizozemaca.

15' - Toomstra je pucao, Livaković brani.

14' - Čini se kako je Jakić malo impresioniran utakmicom i nastupom. Nekoliko nesigurnih reakcija, sad je izbio u aut. To je bilo dobro.

13' - CSKA je poveo protiv Wolfsburgera s 1:0. To je druga utakmica skupine.

8' - Brani Livaković, pročitao je stranu Berghuisu. Bravo Livi majstore! Tako se to radi. Odlična reakcija, pročitan udarac... Odgovornost je preuzeo Feyenoordov kapetan Berghuis, pucao snažno, malo u desnu stranu, Livijevu lijevu, ali golman Plavih je to fantastično skinuo desnom rukom. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

7' - Kazneni udarac za Feyenoord. Jakić je skrivio penal, zakasnio je u reakciji. Nema spasa.

5' - Bude se gosti iz Nizozemske. Joao Carlos Teixeira je htio opasno centrirati pred gol, ali nije uspio. Sad imaju korner.

2' - Evo prilike. Gavranović je u petercu pokušao ubaciti u sredinu, ali čisti to obrana Rotterdama u korner. Gavranović je raspucan.

1' - Počela je utakmica.

20.58 - Posljednja linija Dinama s Laurintsenom, Theophile-Cartherineom, Stojanovićem i Gvardiolom na lijevom beku, bit će na pravom ispitu. Po prvi put Danac igra za Dinamo u Europi, a upravo je to najveći problem bio Zoranu Mamiću ove sezone. Naposljetku, zato je i dovedeno pojačanje. Gvardiolina pozicija vrlo je odgovorna, jer će na njegovoj strani biti najopasniji igrač sastava iz Rotterdama.

20.50 - Završeno je u Rijeci. Lider španjolskog prvenstva Real Sociedad uspio je uzeti bodove na Rujevici, to golom u samoj sudačkoj nadoknadi. Riječani su "poginuli" na terenu. Više o tome pročitajte - OVDJE.

20.24 - Zoran Mamić iznenadio je s večerašnjim sastavom. Uz Petkovića koji je na klupi, Joško Gvardiol počinje na lijevom beku. Lovro Majer u Dinamu i Steven Berghuis, kapetan sastava iz Rotterdama, također kreću večeras od prve minute.

19:41 - Stigao je sastav Modrih. Najveće je iznenađenje što je Mamić ostavio Petkovića na klupi.