LUDNICA U GRADSKOM VRTU: / Osijek srušio Goricu u 97. minuti, džoker s klupe spasio Bjelicu u debiju pred navijačima

Bila im je ovo prva utakmica pred publikom nakon što je Stožer dopustio povratak navijača na tribine

26.9.2020.
21:07
Davor Javorovic/PIXSELL

U susretu 6. kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt svladao Goricu sa 2-1 (1-0).

Poveo je Osijek golom Miereza iz kaznenog udarca u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, na 1-1 poravnao je Lovrić u 84. minuti, no u sedmoj minuti nadoknade Grgić je pogodio za pobjedu domaćih.

Osijek je do kaznenog udarca došao nakon nespretne reakcije braniča gostiju Doke kojega je u duelu s Mierezom lopta pogodila u ruku. Argentinski je napadač bio siguran izvođač najstrože kazne za prednost domaćih.

26.09.2020., Stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva Liga, 6. kolo, NK Osijek - HNK Gorica. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Kada je Doka u 72. minuti prestrogo dobio i drugi žuti karton te je bio isključen Osijek je bio u dobitnoj situaciji, imao je i rezultatsku i brojčanu prednost. No, u 84. minuti kardinalno je pogriješio veznjak domaćih Ndockyt koji je odigrao krtku loptu prema svojoj zadnjoj liniji, to dodavanje presjekao je Delfi te dodao do Lovrića koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora izjednačio na 1-1.

U samoj završnici utakmice Osijek je odigrao dobru akciju nakon koje je Bohar uputio prizemni udarac sa 15 metara koji je Kahlina uspio odbiti, ali na odbijanac je natrčao Grgić i osigurao vrijedna tri boda.

Osijek je sada treći sa 10 bodova, tri manje od prvog Dinama i druge Gorice, a tri više od četvrtog Hajduka i petog Varaždina.

UŽIVO

Osijek - Gorica 2:1

Osijek: Ivušić - Majstorović, Škorić, Silva - Jugović, Žaper, Erceg, Pilj, Bočkaj - Mierez, Jurčević

Gorica: Kahlina - Čabraja, Krizmanić, Jovičić, Doka - Dieye, Čanađija, Babec, Špikić - Suk - Lovrić

97' GOOOL Grgić je zabio za Osijek. Nakon konzultacija VAR-a gol je priznat.

84' GOOL Kristijan Lovrić je tukao s ruba šesnaesterca i pogodio donji desni kut. Ndockyta je predao loptu Delfiju koji vrlo proigrao Lovrića, a najbolji igrač gostiju pogodio je desni kut za izjednačenje.

82' Grgić je odmah bio u prilici, ali rezultat se ne mijenja.

81' Ozlijedio se Žaper, u igri je umjesto njega Grgić.

78' Kombinirali su Bohar i Mierez, Slovenac je pucao s 12 metara i malo je nedostajalo da bude 2:0.

72' Drugi žuti karton dobio je Doka, isključenje gostujućeg igrača.

66' Snažan udarac Ndockyta, lopta prolazi u velikoj gužvi prema Kahlini i baš ide ravno u njegovo naručje.

60' Lovrić je tukao iz slobodnjaka, ali nije bilo opasnosti.

52' Marin Pilj je pokušao, dobro je izgledao njegov udarac, no lopta je završila u bloku.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Osijeku.

45'+ Na samom kraju prvog dijela Osijek je poveo. Doka je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i nakon VAR-provjere dosuđen je penal za domaćine. Precizan je bio Mierez i Osijek vodi. Gotovo je prvo poluvrijeme u gradskom vrtu.

41' Nova prigoda za Osijek. Bočkaj traži i pronalazi Ercega u 16-ercu, bila je to vrlo dobra situacija za udarac, ali je naša devetka slabo pucala, pokraj okvira vratiju.

40' Centaršut Jurčevića, opet je Mierez na lopti, sada je to bilo glavom sa 11 metara, lopta je tek nekoliko centimetara otišla pokraj lijeve vratnice!

30' Erceg je bio pred vratima Kahline, vratio je loptu prema Mierezu, ali je Argentinac nije stigao.

29' Mierez prima loptu u kaznenom prostoru, puca iskosa s lijeve strane, a lopta zamalo prolazi pokraj suprotne vratnice.

25' Suk je ubacio u peterac, a Dieye ukliza, no nije stigao skrenuti loptu prema osječkim vratima. oov ej bila velika prilika za goste.

17' Pucao je Žaper s 15 metara, lopta je pogodila u glavu Jovičića nekoliko metara ispred vratiju Gorice.

11' Dieye je pokušao sa 17 metara iskosa, ali nije pogodio okvir vratiju.

1' Počela je utakmica. Kohorta je pljeskom dočekala Nenada Bjelicu.

18:09 - Stigao je sastav Osijeka.