LUDNICA U GRADSKOM VRTU: / Jairo i Caktaš donijeli Hariju Vukasu prvu pobjedu otkako je naslijedio Tudora

S nova tri boda Hajduk se pridružio Dinamu i Gorici na vrhu ljestvice sa po maksimalnih šest bodova

23.8.2020.
19:47
Dubravka Petric/PIXSELL

U derbiju 2. kola Prve HNL Hajduk je kao gost svladao Osijek sa 2-1 (2-1). Hajduk je poveo 2-0 golovima Jaira (34) i Caktaša (36-11m), a na konačnih 2-1 smanjio je Jugović (43). Zanimljivo, bila su to jedina tri udarca u okvir gola na čitavom susretu.

Nakon što niti jedna momčad u prvih pola sata utakmice nije stvorila niti jednu ozbiljniju priliku za pogodak, u razdoblju od 34. do 43. minute postignuta su tri pogotka. Hajduk je poveo sa 2-0 golovima Jaira u 34. i Caktaša u 36. minuti iz kaznenog udarca.

Prvi pogodak stigao je nakon što je Gyurcso izveo slobodni udarac s dresnog krila, a u skoku pred Osijekovim golom na drugoj vratnici najviši je bio Jairo. Hajdukov Brazilac bio je najzaslužniji i za kazneni udarac nepune dvije minute porom, on je utrčao u kazneni prostor te je pokušao pucati prema vratima, njegov udarac odlično je blokirao Lončar, no lopta se vratila Jairu čiji je pokušaj ubacivanja u peterac pogodio Lončara u ruku pa je sudac Zebec pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je kapetan Caktaš.

Hajduk bliži pogotku

U samoj završnici prvog poluvremena Osijek je smanjio zaostatak, a i pogodak domaćih stigao je iz prekida. Kleinheisler je izveo slobodni udarac s lijevog boka, a na drugu vratnicu utrčao je Jugović kojega nije pratio nitko od Hajdukovih igrača, pa je ovaj s dva metra mirno proslijedio loptu u mrežu.

23.08.2020., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 02. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk. Trener Hajduka Hari Vukas. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Osijek je u nastavku utakmice imao terensku inicijativu, no bliži novom pogotku bio je Hajduk koji je prijetio iz protunapada. No, splitski nogometaši niti u jednoj od svojih prilika nisu uspjeli precizno proigrati završni pas. Na kraju utakmice je Jugović glavom nakon udarca iz kuta mogao poravnati, no njegov je pokušaj prohujao pored vratnice.

S nova tri boda Hajduk se pridružio Dinamu i Gorici na vrhu ljestvice sa po maksimalnih šest bodova, dok je Osijek na diobi sedmog mjesta sa Slavenom Belupom s po jednim bodom.

UŽIVO

Osijek - Hajduk 1:2

OSIJEK: Ivušić, Silva, Majstorović, Jugović, Alves, Kleinheisler, Ndockyt, Žaper, Lončar, Pilj, Beljo. Klupa: Barešić, Tomelin, Erceg, Lopa, Grezda, Bočkaj, Špoljarić, Grgić, Todoroski

HAJDUK: Posavec, Todorović, Ismajli, Vušković, Čolina, Jurić, Čuić, Jradi, Caktaš, Gyurcso, Jairo. Klupa: Sentić, Dimitrov, Nejašmić, Mujakić, Jakoliš, Brnić, Dolček, Tahiraj, Pršir

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Kraj

64' Bočkaj je izgubio loptu, trojica su splitskih nogometaša krenula u kontru, ali su zakomplicirali završnicu, pa je izostao završni udarac.

60' Čolina je bio u dobroj šansi, ali je loptu ju posljednji trenutak u korner izbacio Jugović.

57' Tukao je Čuić sa 17 metara, ali njegov udarac je blokiran.

56' Posavec je dobio žuti karton zbog odugovlačenja kod izvođenja lopte.

51' Čuić je pucao s ruba šesnaesterca, otišlo je preko vrata.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' GOOL Jugović je smanjo za Osijek. Kleinheisler je ubacio iz prekida s lijeve strane na drugu vratnicu, a Jugović je pogodio glavom iz blizine.

20' Beljo je u kaznenom prostoru došao do lopte prije istrčalog vratara, ali bila je to ipak teška situacija za postizanje pogotka. Beljo nije uspio povući nogu u završnici svoje akcije, pa je došlo do sudara s Posavcem zbog kojega je sudac Zebec napadaču pokazao žuti karton.

13' Beljo je tukao s 15-ak metara nakon prekida za Osijek, ali nije pogodio okvir vrata.

6' Još uvijek traje odmjeravanje snaga, igra se bez rizika.

1' Počela je utakmica.

17:53 - Glavni sudac je M. Zebec (Varaždin), pomoćnici su mu V. Đurak (Sisak) i B. Zobenica (V. Gorica). VAR suci su I. Vučković (Zagreb) i J. Crnčić (Vrbovec).

17:05 - Trener Osijeka Ivica Kulešević odlučio je Antu Ercega, Hajdučko srce i nekadašnjeg miljenika Torcide, ostaviti na klupi.